Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İŞTE AOÇ'DE BİRA İÇEN ÇOCUKLAR?

30.04.2013 01:08
Başbakan Erdoğan, Atatürk Orman Çiftliğinde çocuklara meyve suyu gibi içki içiriyorlardı, ellerimizde fotoğrafları var dediği fotoğraflar ortaya çıktı.

Başbakan Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde "Mill içeceğimiz Ayrandır" sözü çok konuşuldu. Özellikle sosyal medyada Başbakan Erdoğan'ın bu sözleri büyük tartışma konusu olmuştu.

Yeşilay'ın Global Alkol Politikaları sempozyumunda konuşan Başbakan Erdoğan ne demişti?

'MİLLİ İÇKİMİZ AYRAN'

"Tek parti iktidarı döneminde, alkol teşviki o kadar abartılı bir propagandaya dönüştürülmüştür ki, lokantalara afişler asılmış, alkolün ne kadar faydalı olduğu anlatılmıştır. O dönemde, alkollü içkilere adeta 'halis gıda süsü' verilmek istenmiştir. Dahası, alkollü bir içki olan bira, Cumhuriyet'in ilk yıllarında, yayınlanan bazı kitaplarda, maalesef, 'milli bir halk içkisi' olarak takdim edilmiştir.

Halbuki bizim milli içkimiz ayrandır. O kadar ki, bazı aileler, sağlığa faydalı diye lanse edilen birayı, besleyici olduğu gerekçesiyle ilkokul çağındaki çocuklarına, evlatlarına içirmeye başlamışlardır. Ankara'da, Atatürk Orman Çiftliği'nde, çocuklara, adeta süt gibi, meyve suyu gibi alkolü içkiler içirilmeye başlandığını gösteren fotoğraflar elimizde var. Neyse ki, toplumsal yapı, toplumsal doku, devlet eliyle teşvik edilen alkol tüketimine karşı direnç göstermiş, alkolün çok daha yaygın kullanımının önüne bu sayede geçilebilmiştir."

İşte Başbakan Erdoğan'ın sözünü ettiği çocuklara "meyve suyu gibi içki içirmeye başlamışlardı" sözlerinin fotoğrafları ortaya çıktı.

Funda Şenol Cantek'in "YABANLAR VE YERLİLER" isimli kitabından bir fotoğraf. Cumhuriyetin ilk yıllarında Atatürk Orman Çiftliği'nde bira içirilen çocuklar. Biradan milli içecek üretme projesi...

ataturk-bira-icerken.jpg
bira-icen-cocuk.jpg
ankara-birasi-reklami.jpg
bira-icen-cocuklar.jpg
bira-parki.jpg 

Bu haber toplam 17134 defa okunmuştur
Kilic
Ali
Zihniyeti görüyormusunuz. Bunlari yapanlari destekleyenler Var inanabiliyormusunuz. Kasten ve bilerek yPilmis neslin ahlakini bozmak icin.yuh diyorum yuh
30 Nisan 2013 Salı 12:07
Beğendim (1)Beğenmedim (7)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri