Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte belgeleriyle bölücülük!

28.02.2012 12:16
TSK içinde oluşturulan özel birimlerin, resmi törenlere katılmayan siyasetçileri, 8 yıllık kesintisiz eğitime karşı çıkan dernekleri, MGK kararlarını eleştiren Nizam’ı Alem Ocaklarını, Mekke’nin İslam ordusu tarafından fethedilişinin yıl dönümü dolayısıyl

TSK içinde oluşturulan özel birimlerin, resmi törenlere katılmayan siyasetçileri, 8 yıllık kesintisiz eğitime karşı çıkan dernekleri, MGK kararlarını eleştiren Nizam’ı Alem Ocaklarını, Mekke’nin İslam ordusu tarafından fethedilişinin yıl dönümü dolayısıyla etkinlikler düzenleyen vakıfları, YAŞ kararları ile hukuksuz bir şekilde TSK’dan ilişiği kesilen subayları, Risale-i Nur’dan dualar aktaran TV kanallarını, başörtü protestolarını ve alimlerin cenazesine katılanları fişledikleri ortaya çıktı.

ASLAN DEĞİRMENCİ / ANKARA


“BÇG‘nin kirli belgelerini deşifre ederek savcılara aradıkları delilleri sunan “Milat” ordu komutanlıklarının skandal fişlemelerine de ulaştı. Fişlemelere göre komutanlıklar tarafından oluşturulan özel birimler aracılığıyla cuntacıların ülkeyi kamplara böldükleri ortaya çıktı.

TSK içinde oluşturulan özel birimlerin, resmi törenlere katılmayan siyasetçileri, 8 yıllık kesintisiz eğitime karşı çıkan dernekleri, MGK kararlarını eleştiren Nizam’ı Alem Ocaklarını, Mekke’nin İslam ordusu tarafından fethedilişinin yıl dönümü dolayısıyla etkinlikler düzenleyen vakıfları, YAŞ kararları ile hukuksuz bir şekilde TSK’dan ilişiği kesilen subayları, Risale-i Nur’dan dualar aktaran TV kanallarını, başörtü protestolarını ve alimlerin cenazesine katılanları fişledikleri ortaya çıktı.

Fişlenmeyen kalmamış

Öte yandan Ahmet Mahmut Ünlü Hoca ile 28 Şubat darbecilerine karşı dik duran isimlerin başında gelen eski Bakanlardan Hasan Celal Güzel’in de cuntacılar tarafından takip edildikleri belgelendi. Ahmet Mahmut Ünlü Hoca’nın camilerde verdiği vaazları sakıncalı olarak fişleyen cuntacıların, Hasan Celal Güzel’in konuşmacı olarak katıldığı panelleri gözlem altına aldığı ortaya çıktı. İmam Hatip Lisesinde Milli Güvenlik Dersine başörtülü öğrencilerin alınmamasını protesto eden Mazlumder üyelerinin de fişlendiği, dernek ve vakıfların düzenledikleri sosyal etkinliklerin mercek altına alındığı deşifre oldu. BBP’nin merhum Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun da, Abdürrahim Reyhan Hazretleri’nin cenazesine katıldığı için fişlendiği ortaya çıktı.

İşte skandal fişlemelerden bazıları:

Bunlar toplu dua etti, fişleyin!

Personel ve Eğitim Merkez Komutanlığı tarafından hazırlanan fişlemelerde Konya Hacı Veyiszade Camiinde namaz kıldıktan sonra sekiz yıllık kesintisiz eğitim yasasını protesto etmek için bir araya gelen vatandaşların tek tek fişlendiği görülüyor. Fişlemelerde protesto esnasında toplu dua edildiği de belirtiliyor.

Boş vakitlerinde Kur’an okuyorlar

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından hazırlanan raporda ise, Nurcuların takibe alındığı görülüyor. Trabzon ilinde Nurculara ait okul, yurt, dershane, dernek ve gazetelerin fişlendiği görülen raporda, öğrencilerin kaldıkları evlerin sayılarına kadar çıkarıldığı anlaşılıyor. Zor koşullar içinde gurbette okumaya çalışan öğrencilere verilen desteğin de kayıt altına alındığı görülüyor. Aynı raporda Nakşibendilerin de fişlendiği gözden kaçmıyor. Nakşibendilere ait olduğu iddia edilen barınma evleri hakkında bilgilere yer verildiği görülen raporda, cemaate bağlı olan öğrencilerin boş vakitlerinde Kur’an okuduklarını belirten notun düşüldüğü dikkat çekiyor.

Nizam’ı Alemciler de fişlenmiş

15′inci Kolordu Komutanlığı tarafından yapılan fişlemelerde Nizam’ı Alem Ocaklarının yaptığı açıklamalara yer veriliyor. Gebze Nizam’ı Alem Ocağı Başkanı Suat Köse’nin antidemokratik uygulamalara tepki gösterdiği açıklamaların kayıt altına alınarak karargaha ulaştırıldığı anlaşılıyor. Ege Ordu Komutanlığı ise bütün işini bırakmış Kubilay’ı anma törenlerine katılmayanların peşine düşmüş. Refah Partili yöneticilerin düzenlenen Kubilay etkinliklerine katılmadığını kayıt altına alan Ege Ordu Komutanlığı, aynı isimlerin resmi törenlere de katılmadıklarını hatta çelenk bile göndermediklerini karargâha bildirmiş.

MGV adım adım takip edilmiş

Büyük bir hukuksuzluk sonucunda kapatılan Milli Gençlik Vakfı’nın etkinlikleri de cuntacılar tarafından takibe alınmış. 3. Ordu Komutanlığı Mekke’nin İslam ordusu tarafından fethedilişinin yıl dönümü dolayısıyla MGV’li gençlerin düzenlediği etkinlikleri kayıt altına almış. Malum medyanın sıklıkla kullandığı “Alternatif yılbaşı gecesi” ifadesine de raporda yer verilmiş. Yine Personel ve Eğitim Merkez Komutanlığı tarafından Karaman’da Refah Partisi İl Başkanlığı tarafından organize edilen tiyatro oyunlarının da karargâha bildirildiği, işlenen konunun üniversitelerde yaşanan başörtü sorunu olduğunun belirtildiği belgelerden anlaşılıyor. Ege Ordu Komutanlığı fişlemelerinde ise MGV’li gençlerin Manisa’da düzenlediği organizasyonların fişlendiği görülüyor.

Ünlü Hocayı ve Bakan Güzel’i de izlemişler

Öte yandan askerlerin Ahmet Mahmut Ünlü Hocanın da peşine düştükleri hazırlanan raporlarda görülüyor. 1’nci Ordu Komutanlığı tarafından hazırlanan rapor ile, Ahmet Ünlü Hocanın vaaz programlarının gözlem altına alındığı, Hocanın camilerde ve konferans salonlarında yaptığı sohbetlerin tek tek fişlendiği anlaşılıyor. Skandal raporda, yeni yapılan Külliyelere Ünlü Hocanın destek verdiği ifade ediliyor ve Hocanın; Kur’an kursu öğrencileri ve eğitimciler ile sık sık bir araya gelmesi de “sakıncalı” olarak not düşüldüğü görülüyor. 28 Şubat darbecilerine karşı dik duran isimlerin başında gelen eski Bakanlardan Hasan Celal Güzel’in de cuntacılar tarafından takip edildiği belgelerden anlaşılıyor. Konya ilinde MÜSİAD tarafından “21’nci yüzyıl bilgi çağı” konulu konferansa katılan Güzel’in açıklamaları ve katılımcıların kim olduğunu Personel ve Eğitim Merkez Komutanlığı tarafında kayıt altına aldığı görülüyor.

Mazlum-Der ve Yaş’zedeler takip altında

TSK tarafından mağdur edilen YAŞ’zedelerin de sivil hayatlarının takibe alındığı fişleme belgelerinden anlaşılıyor. TSK’dan hukuksuz bir şekilde ilişikleri kesilmesine rağmen Yaşzede Subayların Ege Ordu Komutanlığı tarafından, ‘başladıkları yeni işler’, ‘görev aldıkları dernekler’ ve ‘destek aldıkları’ kurumlar şeklinde fişlendikleri görülüyor. Yüksek Askeri Şura kararlarıyla emekli edilen askerlere Mazlum-Der Konya tarafından basın açıklaması ile verilen desteğin ise Personel ve Eğitim Merkez Komutanlığı tarafından kayıt altına alarak, karargâha bildirdiği görülüyor. Belgeler incelendiğinde, Konya merkez İmam Hatip Lisesinde Milli Güvenlik Dersine başı örtülü olarak gelen kız öğrencilerin derse alınmamasını protesto eden Mazlum-Der üyelerinin de fişlendiği anlaşılıyor.

Samanyolu TV’yi unutmamışlar

Samanyolu TV’nin de 1998 yılında Ege Ordu Komutanlığı tarafından şu şekilde fişlendiği görülüyor: “Ramazan ayı başlangıcından itibaren Nur Tarikatı lideri Fethullah GÜLEN görüşleri doğrultusunda yayın yapan Samanyolu TV’nin iftar proğramında Risale-i Nur maddelerinin verildiğini ve bu uygulamaya devam ettiğini..”

Merhum Yazıcıoğlu’nu da fişlemişler

Gönüller Sultanı Abdürrahim Reyhan Hazretleri’nin cenazesine katılan BBP’nin merhum Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun da fişlemelerde yerini aldığı görülüyor. Reyhan Hazretleri’nin cenazesine katılan tüm siyasilerin ve STK temsilcilerinin de 3’ncü Ordu Komutanlığı tarafından kayıt altına alınarak raporlandığı görülüyor. Nizam-ı Alem Ocaklarının son süreçte RP’li gençlere destek verdiği de raporda yerini alıyor.

16. 23 ARALIK 1997 GÜNÜ MENEMEN GARNİZONUNDA KUBİLAYI ANMA TÖRENİNİN YAPILDIĞI, KUBİLAY ANITINA ÇELENK SUNMAYA REFAH PARTİSİ MENEMEN İLÇE TEŞKİLATI YETKİLİLERİNİN KATILMADIKLARINI VE ÇELENK GÖNDERMEDİKLERİNİ, ANILAN PARTİNİN BU YIL İÇİNDE KUTLANAN 23 NİSAN VE 19 MAYIS TÖRENLERİNE DE KATILMADIĞINI VE ÇELENK SUNMADIĞINI,

(24/12/97/EGEORKOM)

21. MGV İSTANBUL ŞUBE YÖNETİMİ TARAFINDAN 31 ARALIK 1997 TARİHİNDE “MEKKE’NİN FETHİNİN YILDÖNÜMÜ” ADI ALTINDA ALTERNATİF YILBAŞI GECESİ YAPILMASININ PLANLANDIĞI,
(11/12/97/ÜÇKORKOM / İKK-İSÖZ) 

MİLATGAZETESİ.COM

Bu haber toplam 1776 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri