Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte bu yüzden Dünya Lideri

29.12.2013 08:41
Başbakan Erdoğan'ın önceki gün toplu açılış töreni ve Sakarya Üniversitesi'nden aldığı Fahri Doktora ünvanı için geldiği Sakarya'da ilginç bir an yaşandı.
Sakarya Üniversitesi'nde bir dizi açılış yaptıktan sonra fahri doktora ünvanını alan Başbakan Erdoğan, kent meydanındaki mitinge giderken Serdivan'da Başbakanın da içinde bulunduğu otobüsün önü kesildi.

Serdivan'dan Ortak Medeniyet Vurgusu

Bir çok mitingde Başbakan Erdoğan konuşmasındaÜsküp'ten, Saraybosna'dan, Kahire'den, Gazze'den, Bağdat'tan bahsederek ortak bir medeniyete vurgu yapıyor. Başbakan Erdoğan'ın bu vurgusu Serdivan'da karşılık buldu. Sakarya Üniversitesi'nde öğretim gören Filistinli, Bosnalı,Tunuslu, Suriyeli, Mısırlı, Özbek öğrenciler Başbakan Erdoğan'a sevgi gösterisinde bulundu. Kendi ülkelerinin bayrağını taşıyan gençler Türkçe ve İngilizce sloganlar atarak Başbakan Erdoğan'a destek verdi. Öğrencilerin açtığı pankartta ise 'Dünya Mazlumlarının Sesi Oldun, Büyük Usta' yazdığı görüldü.

Başbakan Erdoğan otobüsü durdurarak, gençlerin sevgi gösterilerine karşılık verdi. Erdoğan gençlere hitaben yaptığıkısa konuşmada; 'Gençler, kalpleri aynı anda atan ortak bir medeniyetin mensuplarıyız. Acımızda, sevincimizde bir, hepinizi çok seviyorum ve hepinizi kent meydanındaki mitinge davet ediyorum' dedi.

Bu görüntülerin ardından sosyal medyada "İşte bu yüzden Dünya Lideri" denildi.

 

Haber 10

Bu haber toplam 1862 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri