Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte Bulaç'a göre cemaatin oy oranı

26.04.2014 01:25
Zaman gazetesi yazarı Ali Bulaç, cemaati oy oranının yüzde 7 olduğunu iddia etti.

Zaman gazetesi yazarı Ali Bulaç, cemaatin oy oranının yüzde 7 olduğunu iddia etti. Bulaç, yüzde 2'lik bölümün AK Parti'ye oy verdiğini söylerken yüzde 5'lik bölümünün ise CHP-MHP ve BDP'ye oy verdiğini iddia etti.

Ali Bulaç, CNN Türk'te Rıdvan Akar'ın sorularını cevapladı. Cemaat ve hükümet tartışmalarına değerlendiren Bulaç, 30 Mart seçimleriyle ilgili de ilginç bir iddiada bulundu. Bulaç, cemaatin Türkiye'deki oy oranının yüzde 7 olduğunu iddia etti.

CEMAAT HANGİ PARTİYE OY VERDİ?

Türkiye'de bir cemaat için bu oy oranının önemli bir rakam olduğunu söyleyen Bulaç, cemaatin 30 Mart seçimlerinde çok farklı partilere oy verdiğini iddia etti. Bulaç şöyle konuştu:

"Ben kendi elde ettiğim verilere göre Hizmet Hareketi'nin Türkiye'de net yüzde 7 bir oy oranına sahip olduğunu düşünüyorum. Ve bu, bu seçimde konsole de edildi. Bunun yüzde 5'i CHP, MHP, MSP ve  BDP'ye gitti. Yüzde 2'si veya 3'ü AK Parti'te gitti. Yani Cemaat'e mensup olmasına rağmen yine de o şahıslar AK Parti'ye oy vermeye devam ettiler. Benim hesabıma göre oy oranı yüzde 7 civarındaki bu Türkiye'de cemaat için büyük bir oran."

 

 

Bu haber toplam 1742 defa okunmuştur
hayatın boyunca ne musa'ya ne isa'ya layık olamadın!
ekrem bey
öyle görünüyor ki şimdi de sahte mehdiye yaranma çabaları içerisindesin.adamlığına yazık!şu haline bak!...
26 Nisan 2014 Cumartesi 13:40
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri