Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte bunun için ağlıyorum...

09.10.2012 13:21
"Ölen teröriste ağlamayan insan değildir" sözüyle gündem olan Emniyet Müdürü, PKK okula molotof atınca bakın ne dedi.

 

Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven, "ölen teröriste ağlamayan insan değildir" sözünü yerine oturttu. Güven, PKK'nın saldırdığı okulu ziyareti sırasında "işte ağladığım olay bu" dedi.
 
Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven, “Şu çocukları bu kadar terörist haline getirenlerden nefret ediyoruz, ağladığım konu da bu zaten” dedi.
 
Güven, Diyarbakır'da maskeli bir grubun, ses bombası ve molotofkokteyli atması sonucu 2 öğretmen ve 1 öğrencinin yaralandığı Şehitlik Lisesi'ne geldi.
 
Okula girerek ses bombası ve molotof kokteyli atılan öğretmenler odasının da bulunduğu idare bölümde incelemelerde bulundu.
 
ÖLEN TERÖRİSTE AĞLAMAYAN İNSAN DEĞİLDİR
 
Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven, bir üniversitede verdiği konferansta gündem yaratan "Dağda ölen teröriste ağlayamıyorsanız insan değilsiniz" demişti...
 
Diyarbakır Emniyet Müdürü'nün bu açıklamaları Türkiye gündeminde büyük bir yer tutarken Diyarbakır'da yaşanan bu acı olay için Güven 'işte ağladığım olay bu' dedi!
 
Güven, olayla ilgili okul idaresi ve öğretmenlerden bilgi aldı.
 
BİR ÇOCUK ÖĞRETMENİNİ NASIL YAKAR
 
Güven, okul çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, öğretmenini yakacak kadar bir çocuğu kinlendirenlerden nefret ettiğini söyledi.
 
“Bütün dertleri de bu” diyen Güven, “Şu çocukları bu kadar terörist haline getirenlerden nefret ediyoruz, ağladığım konu da bu zaten. Yani bir çocuk öğretmenini nasıl yakmaya kalkar? Yani bir çocuk okuluna gelir de öğretmenini nasıl yakar ya? Bu çocukları bu hale nasıl getirirler? Şu çocukların hallerine baksınlar, ne diyeyim ben bunlara, bunların insanlığa faydası olur mu?” şeklinde konuştu.
 
Öte yandan olayda yaralanan 2 öğretmen ve bir öğrencinin kaldırıldıkları hastanelere tedavileri sürüyor. Saldırı nedeniyle okulda eğitim ve öğretim aksadı.
 
Bu haber toplam 2232 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri