Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte CHP'lilerin yemin edeceği tarih

08.07.2011 13:34
CHP milletvekillerinin büyük olasılıkla pazartesi yemin etmiş olacağı yorumları yapılıyor.

Dünkü TBMM Başkanı Cemil Çiçek ile görüşme sonrası kurmaylarıyla bir değerlendirme yapan Kılıçdaroğlu, TBMM’den ayrılırken, Çiçek’in grup başkanvekillerini çağırması halinde yemin edip etmeyeceklerinin sorulması üzerine “Bir bakalım arkadaşlar, önce bir görelim” yanıtını verdi.
Mutabakat metni duyurulacak

Edinilen bilgiye göre; CHP tarafı öncelikle Çiçek’in bugün Başbakan Erdoğan ile yapacağı görüşmeyi bekleyecek. Ancak görüşmenin hemen ardından Çiçek’in, Hükümet Programı’nın okunacağı Genel Kurul’u yönetmesi gerekeceğinden, grup başkanvekilleri düzeyinde temasın ancak bu akşam ve hafta sonu yapılabileceği ifade ediliyor.

CHP ve AK Parti arasında Çiçek gözetiminde hafta sonunda yapılacak temaslarla ortaya bir “mutabakat metni” çıkarılması ve bunun altına imza atılmasa da iki tarafın “sorunu çözme niyetindeyiz, bunun için parlamento çatısı altında gerekli adımlar atılmasında mutabık kaldık” uzlaşısının kamuoyuna duyurulması beklentisi CHP’de hakim.

TBMM kulislerinde, bu uzlaşmanın sağlanması durumunda pazartesi günü TBMM’de hükümet programı üzerine yapılacak müzakerelere geçilmeden önce CHP milletvekillerinin büyük olasılıkla yemin etmiş olacağı yorumları yapılıyor.

Milliyet

Bu haber toplam 1562 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri