Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte Chp'nin oylarını düşüren adam

19.06.2011 13:11
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekillerinin seçim sonuçları ile ilgili değerlendirmelerini alırken ilginç bir şikayetle karşılaştı
Bazı milletvekilleri Kılıçdaroğlu’na, seçim sürecinde alan çalışması yaparken Genel Başkan Yardımcısı Hurşit Güneş’in ‘namaz gafı’nın parti aleyhine sonuç doğurduğunu aktardığı öğrenildi.
 
“CUMA’YI KAZA ETSİNLER”
 
Güneş, CHP’nin seçim beyannamesinin açıklandığı gün, tartışma yaratan bir açıklama yapmıştı. Program, seçim bildirgelerinin İstanbul’dan getirilmesinin gecikmesi nedeniyle zamanında başlamamıştı.
 
Gecikmenin ardından, bazı kesimlerde, ‘programın Cuma namazına denk geldiği, CHP’nin toplumun hassasiyetlerini dikkate almadığı’ eleştirisi yöneltilmişti.
 
Konuyu Sky Türk’te değerlendiren Güneş, “Bu konuları özel yaşamımıza, siyasal işlevlerimize karıştırmayız. Böyle bir sıkıntıları varsa Cuma namazını kaza etsinler. Gerçi Cuma namazı kaza edilmez ama her namaz kaza edilir” şeklinde konuşmuştu.
 
Vekillerin şikayeti üzerine Kılıçdaroğlu’nun Merkez Yönetim Kurulu’na yönelik revizyonda Güneş’e yer vermeyebileceği belirtiliyor
Bu haber toplam 1580 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri