Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte Erdoğan'ın Planı

13.05.2014 11:58
AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, partisinin sadece Köşk planını değil 2015 milletvekili ve sonrasındaki hedeflerini de paylaştığı çarpıcı açıklamalar yaptı.

AK Parti'li vekil yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimleri için “800 rakımlı tepeye kendi içimizden birini, Başbakanımızı çıkarmış olacağız. 2015 yılında da 330 milletvekilinin üzerinde bir milletvekili çıkartarak, teşkilatlarımızı revize ederek, milletvekili kalitemizi daha kaliteli hale getirerek yeni bir Anayasa yapacağız. Ardından da yarı başkanlığa veyahut başkanlık sistemine geçeceğiz” dedi.

FEYZİOĞLU'NU ELEŞTİRMEK İSTERKEN AÇIK ETTİ!

Başbakan Erdoğan, Köşk adaylığı için nihai kararını vermediğini açıklasa da, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nu eleştirmek için bir açıklama yapan AKP’li Özdağ, Feyzioğlu’na tepki gösterirken, AKP’nin hedefini özetledi.

2015'TE 330'UN ÜZERİNDE VEKİLLE YENİ ANAYASA

Açıklamadaki ilginç ifadeler şöyle:

“İdeolojik gömleklerini çıkartmayanlar ve o gömleklerle sokağa çıkanlar elbette ki Başbakanımızı haksız bulurlar. Onlara söyleyecek sözümüz yoktur. Millet onlara gereken cevabı sandıkta verdi. Ağustos’ta cevabımızı vereceğiz. 800 rakımlı tepeye içimizden birini, Başbakanımızı çıkarmış olacağız. Hodri meydan diyorum. Meydanlara çıkarak gür sesimizle ‘Türkiye daha özgür, daha zengin olsun diyerek Recep Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanı yapıyoruz’ diyeceğiz ve bu ses milletimizden ‘Evet Sayın Erdoğan bizim de Cumhurbaşkanımız’ şeklinde yankı bulacaktır. 2015 yılında da 330’un üzerinde milletvekili çıkartarak, teşkilatlarımızı revize ederek, milletvekili kalitemizi daha kaliteli hale getirerek yeni bir Anayasa yapacağız.

ANAYASA SONRASI BAŞKANLIK SİSTEMİNE GEÇECEĞİZ

1921’den sonra yapılan tüm Anayasalar darbeciler tarafından yapılmıştı. Sivil bir Anayasa ilk defa bizim dönemimizde yapılmış olacak. Ardından da yarı başkanlığa veyahut başkanlık sistemine geçeceğiz.”

Bu haber toplam 1576 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri