Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte Esed'in bittiğinin kanıtı!

30.04.2015 16:27
Suriye’de 84.Tugay komutanının telefonda Esed’e yalvararak cephane yardımı istediği görüntüler ortaya çıktı.

Son aylarda muhalifler karşısında ağır kayıplar veren Suriye ordusun gün geçtikçe dağılıyor. Hama kentinin Tenmiye bölgesi yakınlarında muhaliflerin operasyonu sonrası ciddi kayıplar veren 84.Tugay’ın komutanı Suheyl Hasan’ın Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed’le yaptığı telefon görüşmesi yayınlandı. Askerlerin Ziyare Köyü ve Tenmiye Bölgesi gibi önemli noktalardan çekildiğini belirten Hasan, durumlarının çok kötü olduğunu ifade etti ve Esed’den ‘acil’ cephane göndermesini istedi.

ASKERLER SLOGAN ATTI

 

Haber7.com'un haberine göre, Suheyl Hasan’ın Esed’le telefon görüşmesini gerçekleştirdiği sırada yanında bulunan yaklaşık 800 asker ‘Canımız kanımız sana feda olsun ey Beşşar’, ‘Rusya’nın tarihi yazar, Suriye’nin komutanı Beşşar’ sloganları attı.

İnternete yüklenen bu görüntüler Esed ordusunun durumunu da gözler önüne serdi. Muhaliflerin son haftalarda ülke genelinde gerçekleştirdiği operasyonlarda bine yakın Esed askeri hayatını kaybetti. Önemli kontrol noktalarının yanında cephanelerini de kaybeden birçok Tugay çaresiz bir biçimde bekliyor. Karada ağır darbe yiyen Esed ise kimyasallar da dahil elindeki tüm silahları kullanıyor.

SUHEYL HASAN KATLİAM KOMUTANI

 

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi daha önce 84.Tugay komutanı Suheyl Hasan’ın sivil katliamları yönettiğini açıklamıştı. Varil bombasını ilk kullananlardan biri olan Hasan, gerçekleştirdiği bombardımanlarda birçok sivili katletmişti. Hasan, Hama, İdlib ve Halep bölgesinde Esed’in en güvendiği komutanlarından biriydi. Hasan aynı zamanda sivilleri katleden, kadınlara tecavüz eden ‘Şebbiha’ güçlerinin başında da yer alıyor.

Bu haber toplam 1616 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri