Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte Evimizi Böyle Soyuyorlar !

30.01.2013 09:04
Ankara polisi hırsızların eve girişte kullandığı yöntemleri uygulamalı anlatıyor. Ankara polisi bu yöntemle hırsızlık olaylarının önemli ölçüde azalacağına inanıyor

Olaylarının önüne geçebilmek için güvenlik sistemleri ve hırsızların giriş yöntemlerinin uygulamalı olarak anlatıldığı Güvenli Hayat Proje Salonu kurdu. Dileyen vatandaş hırsızlığın uygulamalı olarak anlatıldığı bu odaları ziyaret ederek bilgi alabilecek. Proje kapsamında http://ankara.pol.tr/ sitesini yarın saat 14.00'dan itibaren ziyaret eden ilk 100 kişiye ikamet girişlerinde kullanılmak üzere güvenlikli tuzak kilit sistemi dağıtılacak.

İl Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, Başkent'te artan hırsızlık olaylarına karşı vatandaşları bilinçlendirmek üzere bir çalışma başlattı. Güvenlik Hayat Projesi adı verilen bu çalışmada, hırsı zlık olaylarının önüne geçebilmek için atılacak olan adımlar hazırlanan bir sergi ile vatandaşlara anlatılacak. Serginin bulunduğu bir odada, alarm sistemi, kapı kilidi, güçlendirilmiş çelik kapı, şifre paneli ve güvenlik kamera sistemleri bulunuyor. Güvenlik sistemleri ve hırsızların evlere giriş yöntemlerini uygulamalı olarak anlatıyor. Suç analiz birimleri tarafından belirlenen Ankara'daki pilot bölgelerde, Motosikletli Polis Timleri Amirliği ve İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı devriyeler tarafından önleyici amaçlı tedbirler artırılarak uygulamaya geçirilecek.

GÜÇLENDİRİLMİŞ KAPI BALYOZ DARBELERİNE RAĞMEN KIRILAMADI

Emniyet güçleri basın mensuplarına hazırlanan odanın tanıtımını yapt ı. Tanıtım sırasında güçlendirilmiş çelik kapı bir balyoz yardım ıyla kırılmaya çalışıldı. Ancak defalarca balyoz darbesine rağmen kapı açılamadı. Ayrıca odanın bulunduğu bir cam da yine çekiçle kırılmaya çalışıldı. Camın çatlamasına rağmen tamamen dökülmemesi dikkat çekti. H ırsızlığın önüne geçilmesi için alınması gereken tedbirler bir emniyet görevlisi tarafından anlatıldı.

Projeyle ilgili bilgi veren Asayiş Şube Müdürlüğü'nden sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Arif Canlı, bütün vatandaşları odayı gezmeye davet etti. Canlı, ayrıca aynı çalışmayı mobil olarak da yapacaklarını, bu hizmeti vatandaşların ayağına götüreceklerini ifade etti. Emniyetin internet sitesinde de konuyla ilgili bilgilendirme yapacaklarını duyuran canlı proje kapsamında http://ankara.pol.tr/ sitesini yarın saat 14.00'dan itibaren ziyaret eden ilk 100 kişiye ikamet girişlerinde kullanılmak üzere güvenlikli tuzak kilit sistemi dağıtacaklarını kaydetti. 

Bu haber toplam 4070 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri