Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte Gülen'in Saray'ı

30.01.2016 11:47
"Bir gülüşüne servetimi bağışlarım" diyerek daha sonra firar eden Akın İpek’in Fetullah Gülen için Ankara'da yaptırdığı 32 milyon dolarlık malikane Saray’da 10 mutfak, 15 yatak odası ile 2 masaj salonunun olduğu belirlendi.

ABD'nin Pensilvanya kentine kaçtı. Devlet içinde devlet kurmaya çalıştı. Darbe yapmaya kalkıştı. Ancak 17-25 Aralık Darbe Girişimi ile Fethullah Gülen'in foyası ortaya çıktı.Fethullahçı Terör Örgütü'ne bağlı olan Paralel Yapı'nın marifetleri tek tek kanıtlandı. İşadamı Akın İpek'in Gülen'le olan bağlantısı da ortaya çıktı. İpek, "Bir gülüşüne tüm servetimi bağışlarım" diyen hocası için Ankara Gölbaşı'nda bir malikane yaptırdı. FETÖ üyesi Gülen Türkiye'ye döndüğünde o malikanede yaşayacaktı. Ancak Paralel Yapı'nın darbe planı elinde patladı. FETÖüyeleri tek tek yakalandı. İşadamı Akın İpek ise İngiltere'ye kaçtı. 4 yapıdan oluşan ve 32 milyon dolara mal olan sarayın tüm detayları da ortaya çıktı. Saray, ana bina, konuk evi ve konuk salonu olmak üzere 4 ayrı yapıdan oluştu. Tüm mobilya ve aksesuarlar özel olarak tasarlandı. İşte 7 bin 179 metrekare alanda kurulan sarayın özellikleri: 

SARAYIN İÇİNDE 

10 mutfak 
15 yatak odası 
2 sinema salonu 
2 masaj salonu 
2 sauna 
22 banyo 
5 yemek odası 
1 kahvaltı salonu 
1 kütüphane 
11 salon 
38 araçlık otopark 
16 depo 
1 TV odası 
3 teknik oda 
Dev havuz 
Barbekü evi 
Özel fırın 
2 tane çok özel dizayn edilmiş toplantı salonu. 

Gülen'e özel olarak yapılan malikanede 290 metrekare büyüklüğünde bir sığınak dikkat çekiyor. 
Sarayda temizlik, mutfak ve çamaşır gibi işlerde çalışacak olan hizmetçiler de unutulmadı. Sarayın hemen yanında malikanede görevli personel için 2+1 tipi 6 adet daire inşa edildi. 

 
Bu haber toplam 2722 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri