Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte Hainlerin Kirli Emelleri!

28.10.2013 00:13
Siirt Emniyet Müdürlüğü, 15 gün önce yakalanan ve 4 kişinin üzerinde çıkan bir mektupla örgütün kirli emelini gün yüzüne çıkardı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 15 Ekim 2013 tarihinde Siirt genelinde esnaftan para aldığı ihbarı üzerine M.K., A.N., S.B. ve V.Ç. isimli 4 kişiyi gözaltına almıştı.

ZORLA PARA ALIYORLARDI

Zanlıların sorgulamaları yapılırken, kullandıkları araca yapılan baskında ele geçirilen mektuplar örgütün kirli emelini gün yüzüne çıkardı. PKK/KCK terör örgütü içerisinde silahlı faaliyet yürüten örgüt mensuplarının Siirt'te bazı esnafa yönelik olarak yazılan mektupta vergilendirme adı altında zorla haraç istediği tespit edildi.

KENDİ MAHKEMELERİNİ KURMUŞLAR

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, ele geçirilen mektuplarda örgütün, Pervari'nin Çeme Kare yaylasında sözde 'Botan-Zagros Halk Mahkemeleri' kurduğunu, kendi istediklerini dikta etme amacıyla halka şiddet ve baskı kurmak için bu mahkemelere çağrıldığı belirtildi.

"BİZİM MAHKEMELERİMİZE BAŞVURUN"

Açıklamada, "Botan sahası Herekol cephesi komutanlığı halkla ilişkiler birimi diye başlayan mektupta; Kck Yüksek Adalet Divanı'nın, Botan ve Zagros alanlarında HPG ile birlikte Halk Adalet Mahkemeleri'ni toplumsal sorunların çözümü için örgütün, Kuzey Kürdistan'da yaşayan tüm Kürtlerin toplumsal tüm sorunlarla ilgili bu mahkemelere başvurma bulunmaktadır.

"BİZE GELİN"

Burada halka baskı ve şiddetle bu mahkemelere yönlendirilmeleri talep ediliyor. Hatta bazı esnafa yönelik vergilendirme adı altında haraç talep ediliyor, vermeyen esnaf ve iş adamlarını bu mahkemelere yönlendirerek baskı altına alınması hedefleniyor" denildi.

Olayla ilgili yakalanan ve çeşitli suçlarla aranan M.K., A.N., S.B. ve V.Ç. adlı zanlılar, 16 Ekim 2013 tarihinde tutuklanarak Siirt E Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderilmişti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1364 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri