Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte ilk otopsi raporu!

11.01.2013 17:19
Paris'te öldürülen PKK'nın kurucularından, Sakine Cansız'ın da yer aldığı 3 kadın ın ilk otopsi sonuçları açıklandı

 

Paris 'te yapılan saldırıda hayatlarını kaybeden aralarında PKK 'nın kurucularından Sakine Cansız 'ın da yer aldığı 3 kadın ın ilk otopsi sonuçları açıklandı. İlk yapılan otopsiye göre, üzerinde manto olan Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Söylemez  dışarı çıkmaya hazırlanıyordu. Kadınlardan birinin kafası 4, diğerlerine 3'er kurşun sıkıldı.
 
SORUŞTURMA SÜRÜYOR
 
AFP'nin polis kaynaklarına dayandırdığı haberinde kadınlardan birinin kafasına 4 kurşun isabet ederken diğer iki kadın kafalarından 3 kurşunla öldürüldü. Haberde PKK'nın Fransız makamları tarafından da çok yakından tanındığı belirtilirken, Fransız mahkemelerinde devam eden 21 PKK dosyasının olduğu vurgulandı. Aralarında PKK'nın kurucularından Sakine Cansız'ın da bulunduğu üç kadının dün Kürdistan Enformasyon Enstitüsü'nde öldürülmesinin ardından soruşturma sürüyor.
 
DIŞARI ÇIKMAYA HAZIRLANIYORLARDI
 
Fransız polisinden edinilen bilgiye göre, öldürülen kadınların üzerinde paltoları varmış. Bu da kadınların dışarı çıkmaya hazır olduğunu gösteriyor. Polis, ayrıca dış kapıda şifreli bir sistem bulunmasının binayı girişin olanaksız olduğu görüşüne katılmıyor. Polise göre, binaya giriş-çıkış yapan bir başka kişi ile birlikte (postacı, sipariş getiren bir görevli, hatta başka bir bina sakini ile), saldırgan ya da saldırganlar da binaya girmiş olabilirler.
 
HOLLANDE'NİN TANIDIĞI FİDAN DOĞAN
 
Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'nin "Öldürülen üç kişiden biri sık sık bizimle görüşmeye geldiği için hem benim hem de birçok siyasi aktörün tanıdığı bir isim" şeklindeki açıklamasının ardından, bu kişinin kimliği merak edilmişti. TRT TÜRK Muhabiri Arzu Morin, bu kişinin 33 yaşındaki Fidan Doğan olduğunu bildirdi. Fidan Doğan, KNK'nın diplomatik ilişkilerini yürütüyordu. Diplomatik ve politik kanatla iletişimi sağlıyordu. Yüksek eğitim gören Fidan Doğan, dil biliyordu.
 
CİHAN
Bu haber toplam 3938 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri