Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte İsmi Belli Olan Şehit Askerler?

19.10.2011 15:34
Hakkari'deki hain terör saldırısında şehit olan aslerlerin isimleri belli olmaya devam ediyor. İşte isimleri belli olan şehitlerimiz

Hakkari'nin Çukurcu ilçesinde teröristlerce yapılan hain saldırının ardından 24 ocağa ateş düştü. Şehitlerin ailelerinin evlerinde büyük bir acı ve öfke yaşanıyor. Şehitlerin isimleri ve doğum yerleri belli oluyor.

Jandarma Üsteğmen Murat Bek - Yozgat

Jandarma Astsubay Başçavuş İbrahim Geçer - Konya

Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Aslan - Çorum

Jandarma Çavuş Birol Elmas - Sakarya

Jandarma Er Eyüp Çolakoğlu - İstanbul

Jandarma Er Süleyman Kalkan - Isparta

Jandarma Er Mesut Cengiz - Hatay

Jandarma Er Ufuk Bozkurt-Kırklareli

Jandarma Er Mehmet Çetin - Aydın

Şehit Üsteğmen Bek'in annesi: Keşke ben ölseydim

Hakkari Çukurca'da terör örgütü PKK'nın hain saldırısı sonucu şehit düşen Jandarma Üsteğmen Murat Bek'in acı haberi Yozgat'taki baba ocağına ulaştı. Şehidin annesi acı haber üzerine fenalık geçirerdi. "Keşke ben ölseydim. Yavrum sen ölmeseydin." diye feryat etti.

Yozgat Jandarma Komutanlığı'nda görevli Binbaşı Süleyman Gürz, beraberinde İl Müftüsü Nuh Korkmaz iki doktor ve acil servis doktor ve ekipleriyle şehidin Yozgat'ın merkeze bağlı Söğütlüyayla köyündeki ailesine acı haber verdi. Her şeyden habersiz Jandarma arabasını ve 112 acil ambulansı evlerinin önünde gören anne Elmas Bek, yere yığıldı. Acılı anne, "Keşke ben ölseydim. Yavrum sen ölmeseydin. Ben şimdi ne yapacağım." diye fenalık geçirdi. Baba Abdullah Bek ise ayakta durmakta güçlük çekerken Jandarma Binbaşı Süleyman Gürz ve İl Müftüsü Nuh Korkmaz tarafından teselli edilmeye çalıştı.

Şehit Üsteğmenin nişanlı olduğu ve yakın zamanda düğün yapacağı öğrenildi. Şehit Murat Bek'in üçü kız, biri erkek dört kardeşi bulunuyor.

36 yaşında ve iki çocuk babası

Hakkari'nin Çukurca ve Yüksekova ilçelerinde dün gece düzenlenen hain saldırıda şehit düşen askerlerden Astsubay Başçavuş İbrahim Geçer'in Konya'nın Akşehir ilçesine bağlı Yazla kasabasındaki baba evine acı haber ulaştı. Çukurca'da görev yapan Komando Astsubay Başçavuş Geçer'in şehit düştüğü haberi anne Fatma Geçer'e askeri yetkililer tarafından sabah saatlerinde verildi. Şehit komutanın babasının 2 yıl önce vefat ettiği öğrenildi. Mehmet Batuhan (17) ve Murat Geçer (14) isimli iki oğlu bulunan Şehit Geçer'in eşinden ayrıldığı bilgisine ulaşıldı.

Şehit haberi üzerine Geçer'in annesinin yaşadığı ev bayraklarla süslendi.

Er Eyüp Çolakoğlu'nun haberi İstanbul'daki evine ulaştı 

Hakkari Çukurca'daki terör saldırında şehit olan Er Eyüp Çolakoğlu'nun İstabul'daki evine acı haber ulaştı.

Saldırının ardından Çolakoğlu'nun Avcılar'daki evine gelen askeri yetkililer şahadet haberini aileye verdi. Askeri yetkililerin evdeki bekleyişi devam ederken, Çolakoğlu'nun evine Türk bayrağı asıldı. Şehit Er Çolakoğlu'nun Avcılar'daki evinde polis ekipleri ve ambulans hazır bekliyor.

BİR ATEŞ DE ISPARTA'YA DÜŞTÜ

Hakkâri'nin Yüksekova ve Çukurca ilçelerinde güvenlik güçlerine PKK'lı teröristler tarafından yapılan saldırılarda şehit olan 26 askerden birinin, Ispartanın Yalvaç ilçesine bağlı Sücüllü kasabası nüfusuna kayıtlı Süleyman Kalkan olduğu bildirildi.

Acı haberi, Sücüllü kasabasına gelen kaymakamı, ilçe müftüsü ve jandarma ekiplerinin vermesiyle öğrenen aile, yasa boğuldu.

Uzman Çavuş Mustafa Aslan'ın Çorum'daki evinde yas var

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Mustafa Aslan'ın evinde yas var. Çorum Garnizon Komutanlığı ekipleri, sağlık görevlileri ile birlikte gittikleri şehidin merkez Harmanlar 2. sokakta yaşayan yakınlarına acı haberi verdi. Oğullarının şehit olduğu haberini alan anne Samiye Aslan ile baba Ali Aslan gözyaşlarına hakim olamadı. Evli 2 çocuk babası olduğu öğrenilen şehidin Çorum'da yaşayan eşi Pınar Aslan'da gözyaşlarına boğuldu. Garnizon Komutanlığı yetkililerince evin camına Türk Bayrağı asıldı.

Şehit askerlerden Sakaryalı Birol Elmas'ın evine acı haber ulaştırıldı

Hakkâri Çukurca'daki terör saldırısında şehit olan askerlerden birinin Sakaryalı Jandarma Çavuş Birol Elmas olduğu bildirildi.

Elmas'ın, Adapazarı ilçesi Karakamış mahallesindeki evine acı haber ulaştırıldı. Acı haber, Sakarya Merkez Komutanı Albay Kutluay Önay tarafından anne Mübyen Elmas'a verildi. Anne Elmas, haberi alınca sinir krizleri geçirdi, kendisini yerden yere attı. Mübyen Elmas, bayılması üzerine sağlık görevlileri tarafından sedyeye alınarak ambulansla hastaneye götürüldü.

Birol Elmas'ın askerliğini tamamlamasına 120 gün kaldığı öğrenildi. Birol Elmas'ın Kocaeli'de çiftçilik yaptığı kaydedildi. Elmas'ın, biri kız üç kardeş, kardeşlerinden birinin engelli olduğu, babasını da daha önce kaybettiği öğrenildi. 

Bu haber toplam 3252 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri