Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte Kılıçdaroğlu’na saldırının perde arkası

08.01.2015 16:57
Yunus S., CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak’ın kardeşinin fabrikasında yaralanan babası için Kılıçdaroğlu’ndan yardım isteyecekti. Fakat görüşme gerçekleşmedi. Bunun üzerine ayakkabı fırlatma olayı yaşandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, emeklilerle yaptığı toplantıda bir kişinin ayakkabılı saldırısına maruz kaldı.

Kılıçdaroğlu bitirdiği sırada, “basın mensupları alınırken toplantı salonuna girdiği” belirtilen Yunus Emrah S. (40), Kılıçdaroğlu’na, “Sizin siyasetiniz benim babamı yaktı” diyerek ayakkabılarını fırlattı.

“RUH SAĞLIĞI OLMAYAN BİR ARKADAŞ”

Ayakkabıların isabet etmediği Kılıçdaroğlu, olaya ilişkin, “Ruh sağlığı yerinde olmayan bir arkadaş” değerlendirmesinde bulundu.

KILIÇDAROĞLU İLE GÖRÜŞMEK İSTEDİ

Edinilen bilgiye göre saldırgan Yunus Emrah S’nin, toplantının yapıldığı otele sabah saatlerinde geldiği ve Kılıçdaroğlu ile görüşme talebinde bulundu.

BABASI CHP’Lİ TOPRAK’IN FABRİKASINDA YARALANDI

Saldırganın, babasının, CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak’ın kardeşinin kimya fabrikasında çalıştığını ifade ettiği, iş kazası sonucunda vücudunda yanıklar oluşan babasına, özlük haklarının verilmediğini öne sürerek, Kılıçdaroğlu ile görüşme talebinde bulunduğu öğrenildi. Fakat görüşme gerçekleşmedi. Bunun üzerine ayakkabı fırlatma olayı yaşandı.

“BEN DE SİZİN GİBİ BİLMİYORUM”

Kılıçdaroğlu, otelden ayrılırken, olayın nedenini soran gazetecilere, “Ben de sizin gibi bilmiyorum” yanıtını verdi.

Yunus Emre S. saldırının ardından korumalara tarafından apar topar götürüldü. Daha sonra Kemal Kılıçdaroğlu bulunduğu kattan ayrıldı.

Bu haber toplam 1344 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri