Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte merak edilen fotoğraf

18.05.2015 00:12
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Büyük İstanbul Mitingi'nde Maltepe'de milyonlara hitap etti. AK Parti'nin Maltepe mitingine yaklaşık olarak 2 milyon kişi katıldı. Alanda çekilen fotoğraflar siyasi tarihe damgasını vurdu.

AK Parti'nin hedef 2 Milyon sloganıyla start verdiği İstanbul mitinginde partililere seslendi. Davutoğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle;

Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları:

"Fatih Sultan Mehmet Han'a selam olsun. İstanbul'a düşman gemileri geldiğinde "geldikleri gibi giderler" diyen Gazi Mustafa Kemal'e selam olsun. Yahya Efendi'ye, Akşemseddin'e selam olsun. İstanbul diyince aşkla andığımız bu şehre belediye başkanı olduktan sonra bu şehrin her köşesine imzasını atan Kurucu Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a selam olsun.

"41 kere maşallah"

İstanbul'un her köşesine selam olsun. Adalar'a Bağcılar'a Avcılar'a Bahçelievler'e selam olsun. Bizi görmek isteyen İstanbul'a bakacak. Bizi anlamak isteyen İstanbul'a bakacak. İşte İstanbul! Mahşer-i kalabalık içerisinde. Bizim kutlu yürüşümüze sahip çıkıyor. İstanbul seni selamlıyor. Arkadaşlar 41. mitingi İstanbul'da yapacağız dedik ve işte bu mitingin 41 kere maşallah topluluğu. Düşünün ve bilin ki aramızdaki fark budur. Biz son 2 hafta içerisinde Erzurum'da bu al bayrağı dalgalandırdık. Rize'de de Van'da da ama onlar sadece belli bölgelere giderler. Biz bu al bayrağı dünyanın her köşesinde dalgalandırdık. Bizim için her yer Türkiye.

"Fark ne biliyor musunuz?"

Seçimi kazanmazsanız istifa etmeye hazır mısınnız? diyorum ama cevap yok. Biz iktidar olamazsak ben bu görevi başka bir arkadaşıma devrederim. Fark ne biliyor musunuz? Çünkü biz kazanacağımızı biliyoruz. Bu İstanbul'un desteği duası arkamızda. İstanbul bizim arkadamızdayken bizi engelleyebilirler mi? 7 Haziran'da bunlara bir ders verecek miyiz? Onların iş birlikçileri diyor ki AK Parti'yi durdurun. 4 yanlış bir araya gelip 1 doğruyu yani AK Parti'yi götürmek istiyorlar ama götüremezler. Burada 1 doğru 4 yanlışı götürür. 1 doğru hangisi, elif gibi duran AK Parti. 4 yanlış ise CHP, HDP, MHP ve Paralel çete. AK Parti bu 4 yanlışı siyasi tarihe gömeceğiz.

"Nal topluyorlar"

Biz millete hizmet etmek için iktidar olmak istiyoruz. Onlar diyor ki biz sizi engelleyeceğiz. Bizim hedeflerimiz var, onların ise bizim arkamıza takılıp nal toplamaktan başka işleri yok. Biz vahdet yolcusuyuz, biz hürriyet yolcusuyuz, biz bereketin yolcusuyuz, biz kudretli yeni Türkiye'nin yolcusuyuz. Onların bütün derdi Sayın Cumhurbaşkanımızla ve benimle uğraşmak. Biz güler geçer yolumuza devam ederiz. 40 gündür yollardayız. Mahşer-i kalabalıklarla beraberiz. 81 ili de gezeceğiz inşallah. MHP'ye bakın 41 ilde vekilleri yok. HDP'ye bakın Kürt kardeşlerimi istismar etmekle meşgul. Kudüs Miraç günü bizim mukaddesimiz diyeceğiz.

"Kardeşliğin teminatı AK Parti"

Nifak tohumu ekenlere karşı inadına milli birlik diyeceğiz. 78 milyonun kardeş olmasının teminatı AK Parti. 14 Mayıs'ta bu denizin hemen karşısında yıllardır bakmaktan hep hüzün duyduğumuz Yassıada'daydık. Şehit Adnan Menderes'in idama yürüdüğü Yassıada'da. Hemen aynı gün 2 olay oldu. Bu paralel çetenin savcıları hani darbe yapmak isteyenler meslekten men edilince dediler ki "Bunların sonu da Adnan Menderes gibi olacak". Bizi akıllarınca korkutacaklar, bilmezler ki ben Hz. Mevlana'nın diyarında doğmuş insanım. Muhalefet liderlerine Yassıada'yı sorduk. Muhalefet liderlerinin darbeyi lanetlediklerini hiç duydunuz mu? Mısır'ın ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı Mursi'ye modern firavunlar idam cezası verdiler. Buradan Kahire'ye selam olsun. "

Bu haber toplam 1494 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri