Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte Nedim Şener bombası

10.09.2011 18:14
Türkiye aylarca Ahmet Şık'ın OdaTV'den çıkan 'İmamın Ordusu' isimli kitabını konuştu. Ancak asıl bomba OdaTV iddianamesinden çıktı. Oda TV ile ilişkisi olmadığını iddia eden Nedim Şener'in taslak kitabı da OdaTV'den çıktı.

Gökan ŞHİN - ROTAHABER / ÖZEL

Türkiye aylarca Ahmet Şık'ın OdaTV'den çıkan kitabını konuştu. Ancak asıl bomba iddianameden çıktı. Oda TV ile ilişkisi olmadığını iddia eden Nedim Şener'in taslak kitabı da OdaTV'den çıktı.

Dün açıklanan OdaTV iddianamesi birçok gizli ilişkileri gözler önüne sererken, asıl bombası ise iddianamenin 97. sayfasında yer alıyor. OdaTV operasyonunun başından beri Ergenekon ile ilişkisini reddeden ve savcılık iddialarında da bunu tekrarlayan Nedim Şener'in taslak kitabı OdaTV'den çıkmış. 

İddianamenin 97. sayfasında OdaTV'de yapılan aramalar sonrasında el konulan dijital verilerin bilirkişi tarafından yapılan incelemesi sonrasında, 'Nedim' isimli klasör içinde 'Ybelgesi' isimli word dosyasının bulunduğu belirtiliyor. Word belgesinin içeriğinde ise Nedim Şener'e ait 'Ergenekon Belgelerinde Fetullah Gülen ve Cemaat' isimli kitap taslağının bulunduğuna dikkat çekiliyor.

İşte dün açıklanan OdaTV iddianamesinde yer alan Nedim Şener'in taslak kitabıyla ilgili bölüm...

ROTAHABER / ÖZEL

 


 

Bu haber toplam 2118 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri