Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte o ajan!

14.03.2015 01:07
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İngiltere'den IŞİD'e katılmak için ayrılan üç kızla ilgili olarak, "Bu kızlara yardım eden kişi kim çıktı biliyor musunuz? Yakalandı. Koalisyon içinde olan bir ülkenin istihbaratında çalışan biri çıktı" demişti. İşte o a

3 İngiliz kızın , IŞİD'e katılmadan hemen önce kurye tarafından çekilmiş çok özel görüntüleri, , IŞİD'e katılan 3 İngiliz kız Suriye'ye nasıl geçti? İngiliz kızların Kanadalı ajanın kamerasından görüntüleri, IŞİD'e katılan 3 İngiliz kızla ilgili gündem yaratacak yeni görüntüler dünya medyasında ilk kez yayınlandı.

İngiliz kızın Türkiye’den Suriye’ye nasıl geçtiğinin ayrıntılarını ortaya çıkardı. Kızlar, İstanbul’a uçakla geldikten sonra otobüsle Gaziantep’e geçiyor. Ardından taksiye binerek Gaziantep’te kendilerine söylenen yere gidiyor.

Üç İngiliz kızı, Suriyeli olduğu bildirilen bir Kanada ajanı karşılıyor.

Ajan, kızlar geldiğinde kamerasıyla kayda giriyor. Kızlara teker teker isimlerini soruyor sonra “bagajdan çantalarınızı alın, bir şey unutmayın” diye uyarıyor. Kızlarla sohbet eden ajan, bir saat sonra Suriye’de olacakları bilgisini de veriyor. Kızların yolculuğu daha sonra başka bir otomobille devam ediyor. Aracılık yapan kişi, kızları Suriye’de , IŞİD'e teslim ettikten sonra geri dönüyor. Soruşturma kapsamında aracılık eden ajan gözaltına alındı.. A Haber’in ulaştığı bu görüntüler de ajanın kamerasından çıktı. Görüntülerde gözaltına alınan, Kanadalı olduğu bildirilen ajanın kendi görüntüleri de yer alıyor.

Bu haber toplam 1456 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri