Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte ODTÜ'lü ekonomist kafası

22.08.2015 12:23
Şevin Ekinci, ülkedeki Yahudilerin ve yabancı yatırımcının rejim kaygısı yaşadığını ve ekonomiye güvenin olmadığını söyledi.

Ekonomist Şevin Ekinci, Bloomberg HT'de yayınlanan ve Barış Esen'in sunduğuKüresel Piyasalar programında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Barış Esen, gelişmekte olan ülkerin çoğunluğunun dolar bazında sıkıntılar yaşadığını fakat Türkiye'nin çok zayıf yakalandığını söyledi ve Şevin Ekinci'den ekonomideki son durumu değerlendirmesini istedi.

Şevin Ekinci, TL'nin değer kaybetmesinde sadece yurt dışı değil, iç siyasi gelişmelerin de faktörünün olduğunu ifade etti.

ERDOĞAN 'İNŞALLAH', ZEYBEKÇİ 'ALLAH AŞKINA' DİYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim tarihine ilişkin yaptığı açıklamayı pozitif karşılamadığını belirten Ekinci, "Söyleyiş var söyleyiş var. 'İnşallah' 1 Kasım'da olacak gibi bir söylem veriyor. Yani ben bugün Nihat Zeybekçi'den de aynı şekilde duydum. 'Allah aşkına ben söylüyorum, benim dediğime inanın' gibi söylemler.." diye konuştu.

Ekinci devamında şunları söyledi:

BU ÜLKEDE YAHUDİLER DE YAŞIYOR

"Bu ülkede Yahudiler de yaşıyor, bu ülkede başka kesimden insanlar da yaşıyor. Ben birazcık açıkçası hem yabancı yatırımcılarda hem iç tarafta birazcık rejim kaygısının olduğunu düşünüyorum. Bundan dolayı da güvenin yitirildiğini, kredi derecelendirme kuruluşlarının da güvenlerini yitirdiğini düşünüyorum"

ensonhaber

Bu haber toplam 2104 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri