Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte PKK'nın İslam'ı İstismarının Görüntüleri

01.11.2011 07:32
Öldürülen PKK militanlarının İslami usullere uymayan gömülme işlemlerinin görüntülerine ulaşıldı. İşte PKK'nın İslam'ı istismarının fotoğrafları...

Bölgede sempati kazanmak, taraftar toplamak ve yeniden güçlenmek amacıyla son yıllarda İslami söylem ve görüntüler kullanmaya başlayan PKK'nın militanları için düzenlediği cenaze merasimlerinin yansıdığı fotoğraf kareleri dini istismar ettiğini ortaya koydu. Fotoğraflarlar güneydoğumuzda İslami söylemleri ve görüntüleri ön plana çıkarmaya başlayan terör örgütünün, militanlarını cenaze namazı kılmaksızın, alkışlarla ve tabutsuz gömdüğünü belgeliyor.

Öldürülen PKK militanlarının İslami usullere uymayan gömülme işlemlerinin görüntülerine ulaşıldı. Kendine özgü imamlar ve alternatif Cuma namazları ile Müslüman görünmeye çalışan ve böylelikle bölge halkının sempatisini kazanarak yeni taraftarlar edinmeyi amaçlayan örgütün militanlarını gayrı İslami usullere göre gömdüğü ortaya çıktı. PKK'nın ana karargâhı Kandil yakınlarındaki mezarlıktaki merasimlerle ilgili fotoğraflar 'istismarcı' tutumu gözler önüne serdi.

Alkışlarla gömülüyorlar

İdeolojileri Marksist-Leninist temele dayanan ve Zerdüştiliği esas alan PKK terör örgütünün operasyonlarda öldürülen militanları için düzenlediği cenaze töreni örgütün son yıllarda geliştirdiği taktiği yerle bir etti. Adli suçlara bulaşmış sözde imamlarla vatandaşların gözünü boyamaya çalışan, düzenlediği alternatif Cuma namazları ile, bölge insanlarını camilerden soğutan, kimi gösterilerde Kur'an-ı Kerim'i emellerine alet eden PKK'nın maskesi, öldürülen militanlar için düzenlenen cenaze törenleriyle düştü. Kandil dağındaki kamplarda düzenlenen cenaze törenlerinde sıraya dizilen örgüt üyeleri PKK bayrağına sarılı cesetlerin başında alkış tutuyor. Törende konuşan isimlerden biri Duran Kalkan. Kalkan'ın fotoğrafta örgütün kurucu isimlerden Mahsun Korkmaz'ın heykeli önünde konuşma yaptığı görülüyor. Konuşmanın ardından ayakta bekleyen militanlar ölen PKK'lıyı alkışlamaya başlıyor. Duanın yerini alkış alıyor. Merasimlerde İslami herhangi bir görüntüye ise rastlanılmıyor.

Müslüman ailelerin çocuklarına pagan merasimi

Bir diğer fotoğrafta ise örgütün önemli isimlerinden Mustafa Karasu, cenazelerin başında konuşma yapıyor. Karasu'nun konuşma yaptığı sırada yanıbaşında duran cenazelerin torbaya sarılı olduğu görülüyor. Dua yerine alkışlarla omuzlanan PKK militanları daha sonra gömülmeye götürülüyor. Defin işlemleri sırasında son kez düzenlenen törende militanlar yine alkış tutup zılgıt çekiyorlar. Yan yana kazılan çukurların hemen önünde bekletilen cesetler mezarlık sorumlusunun yaptığı kayıt işleminden sonra kalın iplere bağlanan tahta tabutlarla mezara indiriliyor. Tabutlardan çıkarılmadan toprağa konulan cesetlerin üzeri toprakla örtülüp mezarın başına yıldız simgesinin bulunduğu taşlar dikiliyor. Bu fotoğrafta da militanlar defnedilirken, herhangi bir dini merasime yine rastlanılmıyor. En çarpıcı ayrıntı ise ölen bu kişilerin büyük çoğunluğunun Müslüman ailelerin çocukları olması.

Öcalan'ın bayrağı altında son tören

PKK ölen militanları adına düzenlediği gayri İslami cenaze törenlerinde bölücü başı Abdullah Öcalan'ı da unutmuyor. Defin işlemleri sırasında 11 militan ellerinde taşıdıkları Öcalan'ın resminin bulunduğu bayraklarla mezarlıkta hazır bekliyor. Tören sırasında bayrakları havaya kaldıran militanlar törenin ardından kısa bir yürüyüş yapıyor. PKK'nın cenaze törenlerine de örgüt üyelerine motivasyon vermek için bazı örgüt yöneticileri de katılıyor. Kandil'de düzenlenen bu törende PKK'nın şehir yapılanması KCK'nın üst düzey sorumluları Duran Kalkan ve Mustafa Karasu'nun bulunduğu görülüyor. Kalkan ve Karasu'nun ölen militanların tabutlarına omuz vermediği dikkat çekiyor.

Karayılan'dan zerdüştlüğe övgü

PKK'nın iki numaralı ismi Murat Karayılan, Almanya'da yayımlanan 'Bir Savaşın Anatomisi' isimli kitabında, PKK'nın dine yaklaşımını anlatmış Karayılan'ın İslam dini için kullandığı sözcükler tepki toplamıştı. Kitabında "İslamiyet ile birlikte Kürtlerde ümmetçilik anlayışı geliştirilerek, adeta mücadelesiz, boyun eğme anlayışı ve kendine ait olmama duygusu yerleştirilmiştir...İşbirlikçi karakter kazanan Nakşibendî tarikatının ağına düşen şeyhlerin, bağımsız bir çizgi izleyemeyecekleri ve ulusal duygularla yüklü olmayacakları beklenen bir husus olacaktır. Şeyhlik kurumu, Kürt toplumunu düşünsel düzeyde boğuntuya getirmiştir." diyerek İslam'a yakışıksız nitelemelerde bulunan Karayılan Zerdüştlük ve Yezidiliğe övgüler düzmüştü. İşte PKK'nın militanları için düzenlediği törenlerden fotoğraflara yansıyan bu kareler terör örgütünün son yıllardaki söylem değişikliğiyle İslam dinini istismar ettiğini bir kez daha ortaya çıkardı.

1.20111101072433.jpg

2.20111101072448.jpg

3.20111101072503.jpg

Milli Gazete
 

Bu haber toplam 3646 defa okunmuştur
İslam ile ne ilgileri olabilirdi ki???
Serhan Benliler
Zaten marksist leninist ideolojiden gelen komunist pkk nın İslami sayılabilecek en küçük bir emare taşımamasından daha doğal ne olabilirdi ki? Yani şimdi her türlü zındıklığı yapacaklar ve ardından İslami tören mi düzenleyeceklerdi??? Böyle bir beklentisi var da boşa çıkmış gibi haber yapılması bile anlamsız... Ölen teröristlerin ailesinin müslüman olması da birşeyi değiştirmez... Peygamberlerin bile en yakınlarının iman etmeyebildiklerine şahittir bu insanlık tarihi... Böylesine bir zulüm ve zındıklık üzerine ölenlere ancak "ateşi bol olsun" denilebilir !!!
01 Kasım 2011 Salı 09:19
Beğendim (3)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri