Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte PKK'nın katlettiği siyasetçiler

17.10.2016 15:04
Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da bölge halkının PKK'ya yönelik tepkisini dile getirmesinin ardından PKK'lılar, kendilerine muhalif siyasetçi ve yerel yöneticileri öldürmek için hain saldırılar gerçekleştiriyor.

AA muhabirinin derlediği bilgilere göre, 7 Haziran 2015'teki milletvekili seçimlerinin ardından sivilleri hedef alan ve yaşamı hiçe sayan bombalı saldırılar gerçekleştiren PKK'ya Doğu ve Güneydoğu Anadolu'daki vatandaşların tepkisi arttı. Halkın, örgüte tepkisini ve nefretini yüksek sesle dile getirmesinin ardından PKK'lılar sivillerin ve güvenlik güçlerinin yanı sıra kendisine muhalif siyasetçileri ve yerel yöneticileri de hedef aldı.

947661509ba946fb49fb3c375e245a30
Grafik: Muhammed Ali Yiğit - Anadolu Ajansı

Örgüt liderlerinin kendileri gibi düşünmeyen siyasetçilerin hedef alınacağını açıklamasının ardından PKK'lılar, siyasetçilere ve yerel yöneticilere yönelik kanlı saldırılarını artırdı.

Doğu ve Güneydoğu'da AK Parti ve HÜDA PAR binalarına yönelik bombalı saldırı düzenleyen, yol kesip siyasi parti mensuplarını kaçıran ve ölümle tehdit eden PKK'lılar, bu baskılara rağmen kendilerine boyun eğmeyenlere karşı suikastlere yöneldi.

PKK'nın yayın organlarında siyasetçileri hedef gösteren haberlerin yayınlanmasının ardından PKK'lılar, AK Parti Beytüşşebap İlçe Gençlik Kolları Başkanı Naci Adıyaman'ı ve 1 Kasım 2015'teki Milletvekili Genel Seçimi'nde AK Parti Hakkari 1. sıra adayı Ahmet Budak'ı katletti.

ÇOCUKLARININ GÖZÜ ÖNÜNDE KATLEDİLDİ

Kurban Bayramı arifesinde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker'in Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde bulunan aile mezarlığının çevresine patlayıcı tuzaklayan PKK'lılar, bir süre önce Van'ın Özalp ilçesinde AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Aydın Muştu'yu evinde çocuklarının gözü önünde öldürdü.

Bu saldırının hemen ardından Diyarbakır'da AK Parti Dicle İlçe Başkanı Deryan Aktert'i kendisine ait benzin istasyonunda uzun namlulu silahla tarayarak öldüren PKK'lılar, dün ise İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Van'ın Erciş ilçesinde Belediye Meclis Üyesi olarak görevlendirilen Latifiye Mahallesi Muhtarı Mehmet Şerif Doğu'yu evinden çıktığı sırada silahla katletti.

Bu haber toplam 1086 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri