Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte PKK'nın Taşeronluğunun İspatı

26.10.2011 14:08
"Söyledikleriyle yaptıklarını karşılaştırdığınızda, PKK'nın taşeronluğu ortaya çıkıyor."

Kürt halkının haklarını savunduğunu iddia eden bölgede bu şekilde propaganda yapan terör örgütü PKK'nın gerçek yüzü bir kez daha ortaya çıktı. Kürtlerin haklarını savunmak bir yana, Kürt halkı terör örgütü PKK'nın zerre kadar umrunda değil.

Emre Aköz, pazartesi günü Yeni Şafak'a konuşan Kürt aydını Muhsin Kızılkaya'nın PKK'nın taşeronluğunu ispat ettiği analizi köşesine taşımış.

Türkiye'de Kürt halkının 36 tane milletvekili var. 100'e yakın belediye başkanı var. Kürtçe yayın yapan devlet televizyonu var. Ancak bu kazanımların hiçbirisine sahip olmayan İran'da PKK'nın diğer kolu silah bırakıp siyasi alana çekiliyor. Muhsin Kızılkaya da neden PJAK oradaki Kürtlerin haklarını savunmuyor diye soruyor.

Suriye'de durum daha fena. Esad yönetimindeki Suriye'de Kürtler vatandaş bile değiller. PKK içinde 1000'e yakın Suriyeli terörist var. Ama Kürtlerin haklarını savundukları iddiasıyla ortada dolaşan PKK orada sessiz kalıp, Türkiye'de sözde "devrimci halk savaşı" başlatması biraz manidar değil mi?

İşte Emre Aköz'ün bugünkü yazısından ilgili bölümü;

Taşeronluğun ispatı

PKK'nın taşeronluğu üzerine çok yazdık... Örgüt yöneticileri ise bunların "kara propaganda" olduğunu iddia etti. Peki kim haklı?

Güneydoğu'daki meseleyi iyi bilen barış yanlısı Kürt aydını Muhsin Kızılkaya'nın karşılaştırması, PKK'nın kimlere "yardımcı" olduğunu apaçık ortaya koyuyor:

Murat Aksoy soruyor: "PKK'nın arkasında İran ve Suriye var mı?" (Yeni Şafak, 24 Ekim)

Cevap: "Murat Karayılan dedi ki, 'İran'la ateşkes ilan ettik. PJAK, İran'da siyasi alana çekildi'. Ben soruyorum: PJAK, İran'da niye siyasi alana çekildi? İran'da PJAK'ın 36 milletvekili, 100 belediye başkanı mı var? PJAK'ın Kürtçe gazetesi mi var? Radyoları, yerel televizyonları mı var? Kürtçe politika yapmak mı serbest? Bunların hiçbiri yok. Türkiye'de bütün bunlar var. PKK, Türkiye'de de niye siyasi alana çekilmiyor?"

Soru: "Sanırım Suriye'yle ilgili de sorularınız var..."

Cevap: "PKK'nın içinde 1000 civarında Suriyeli militan var. Suriye'de Kürtlerin kimlikleri yok. Vatandaş kabul edilmiyorlar. Mülk edinme hakları yok. Kürtler Kürtçe bir kitap yayımlarsa cezası 12 yıl. Kürtler bir araya gelip hiçbir salon toplantısı yapamıyor. Üstelik bu son olaylardan dolayı da Esat yönetimi her gün birçok Kürdü vuruyor, öldürüyor. Peki PKK içindeki bu Suriyeliler oradaki Kürtler için herhangi bir eylem yapmıyor mu? Elbette şiddet eylemi yapsın demiyorum ama PKK'nın, Suriye'deki Kürtler, Baas rejiminin bu kadar baskısı altındayken sessiz kalıp, demokratikleşme yolundaki Türkiye'ye karşı devrimci halk savaşı başlatmaları bana manidar geliyor."

Söyledikleriyle yaptıklarını karşılaştırdığınızda, PKK'nın taşeronluğu ortaya çıkıyor. 

Bu haber toplam 2920 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri