Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İŞTE SEÇİM İSTİFALARI - TAM LİSTE

10.03.2011 17:36
Milletvekili genel seçimlerinde aday olacak kamu görevlileri, istifa ve emeklilik dilekçelerini kurumlarına verdi.
Milletvekili genel seçimlerinde aday olacak kamu görevlileri, istifa ve emeklilik dilekçelerini kurumlarına vermeye devam ediyor.

Yüksek Seçim Kurulu, aday olacak kamu görevlilerinin BUGÜN saat 17.00'ye kadar emeklilik veya istifa dilekçelerini kurumlarına vermeleri gerektiği yönünde karar almıştı.

***

Eski HSYK başkanvekili Kadir Özbek milletvekili aday adaylığı için istifa etti.

***

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Rektörü Prof . Dr. Metin Lütfi Baydar, milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa ettiğini açıkladı.

***

Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal, milletvekili seçimlerinde aday adayı olmak için görevinden istifa etti. Köksal'ın İçişleri Bakanlığına verdiği istifa dilekçesinin onaylandığı bildirildi.

***

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Salih Çelik milletvekili aday adaylığı görevinden için istifa etti.

***

İstanbul Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Emre Bilgili, 12 Haziran'da yapılacak milletvekili genel seçimlerinde aday adayı olmak için istifa etti. Bilgili'nin, AK Parti'den milletvekili aday adayı olacağı öğrenildi.

***

Adana Sanayi Odası Başkanı Ümit Özgümüş, 12 Haziran'da yapılacak milletvekili seçimleri dolayısıyla sanayi odasındaki görevinden istifa etti. Özgümüş, CHP'den milletvekili aday aday olacağını kaydetti.

***

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ferhat Şelli milletvekili aday adaylığı için görevinden ayrıldı. Tarım İşletmeleri (TİGEM) Genel Müdürü Halis Bilden, Et ve Balık Kurumu (EBK) Genel Müdürü Bekir Ulubaş, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Teşkilatlanma ve Destekleme (TEDGEM) Genel Müdürü Mehmet Taşan ve Çaykur Genel Müdürü Ekrem Yüce AK Parti'den milletvekili aday adaylığı için görevlerinden istifa ettiler.

Ümit Özgümüş aday adaylığı için istifa etti

Adana Sanayi Odası Başkanı Ümit Özgümüş, 12 Haziran'da yapılacak milletvekili seçimleri dolayısıyla sanayi odasındaki görevinden istifa etti. Özgümüş, CHP'den milletvekili aday aday olacağını kaydetti.

Hanefi Avcı adaylık için istifa etti

Hanefi Avcı milletvekilliği aday adaylığı için İçişleri Bakanlığı'na istifasını verdi. Cezaevindeki Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı milletvekilliği aday adaylığı için İçişleri Bakanlığı'na istifasını verdi. Avcı'nın CHP'den aday olacağı bildiriliyor.

Büyükelçi Volkan Bozkır istifa etti

AB Genel Sekreteri Büyükelçi Volkan Bozkır istifa etti.

Avrupa Birliği Genel Sekreteri Büyükelçi Volkan Bozkır, 12 Haziranda yapılacak genel seçimde milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etti.

Yalova Valisi istifa etti

Yalova Valisi Yusuf Erbay milletvekili adaylığı için görevinden istifa etti.

Sinan Aygün istifa etti

Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün milletvekili aday adaylığı için istifa etti. Aygün'ün CHP'den aday adayı olacağı öğrenildi.

Cihaner istifa etti

Adana Cumhuriyet Savcısı İlhan Cihaner milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etti.

İlhan Cihaner'in genel seçimler için CHP'den milletvekili aday adayı olacağı iddia edildi.

İşte Osman Kaçmaz'ın partisi

Emeklilik kararı alan Sincan 1. "Ağır Ceza Mahkemesi" Başkanı Osman Kaçmaz'ın partisini açıklıyoruz.

Sabah saatlerinde "yaşanan süreçte yorulduğunu, dinlenmek istediğini ifade eden veemekliolan Osman Kaçmaz, öğleden sonra milletvekili aday adaylığı MHP'yi seçtiğini açıkladı.

TOKİ Başkanı istifa etti

TOKİ Başkanı Bayraktar milletvekili adayı adayı olmak için görevinden istifa etti.

TOKİBaşkanı Erdoğan Bayraktar, AK Parti'den milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etti.

Süleyman Çelebi adaylığını açıkladı

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Süleyman Çelebi, genel seçimlerde aday olacağı partiyi açıkladı

Çelebi, Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) milletvekili aday adayı olacağını açıkladı.Çelebi, genel başkanlık görevini bıraktığını belirtti.

Merkez Valisi Muammer Muşmal ile Van Vali Yardımcısı Atay Uslu, milletvekili seçimlerinde aday adayı olmak için görevlerinden istifa ettiler.

Eski ülkücülerden Avukat İrfan Sönmez AK Parti'den aday adayı

12 Eylül 2010 tarihinde yapılan referandumda yayımladığı deklarasyonlarla ülkücü camianın "Evet" oyu kullanması yönünde önemli çalışmalar yürüten eski ülkücülerden avukat İrfan Sönmez,AK PartiElazığ milletvekili aday adayı oldu.

Cumhuriyet savcısı, milletvekilliği için emekliliğine 3 ay kala istifa etti

Eyüp Adliyesi'nde görevli Cumhuriyet Savcısı Ali Özgündüz, milletvekilliği aday adaylığı için görevinden istifa etti. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından İstanbul 3. bölgeden milletvekili adayı olarak gösterilmeyi beklediğini belirten Özgündüz, "Başbakan Tayyip Erdoğan'ın 'siyaset yapmak isteyen hakim ve savcılar cübbelerini çıkartsın' demişti. Ben de onurla taşıdığım cübbemi çıkarttım." dedi.

DÜN İSTİFA EDENLER

YSK'nın kararı doğrultusunda milletvekili seçimlerinde aday adayı olmak üzere kurumlarına istifa veya emeklilik dilekçesi veren kamu görevlileri şöyle:

''Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkan Vekili Prof. Dr. İlhan Yerlikaya, Orman Genel Müdürü Osman Kahveci,AnkaraCumhuriyet Savcısı Mehmet Yücesoy,AnkaraEmniyet Müdürlüğünde Şube Müdürü Alparslan Gürgenç,Sağlık Bakanlığıİletişim Koordinatörü/Daire Başkanı Osman Güzelgöz,AtatürkEğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Şanal Tosun, BaşbakanlıkAtatürkKültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumunda Personel Daire Başkanı Dr. İdris Karakuş, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız, TBMM Personel ve Muhasebe Dairesi Başkanı Fatih Uğurlu, TBMM Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Nedim Küçüker, Dış Ticaret Müsteşarlığı İthalat Genel Müdürü Mustafa Sever, DTM Müsteşarlık Müşaviri Selahattin Armağan Vurdu, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdür Yardımcısı Abdullah Tombul, Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürü Ömer Ulu, EGO Genel Müdür Yardımcı Cenap Aşçı, Ankara Büyükşehir Belediyesi Hukuk Müşaviri Nazlı Ergül, Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Daire Başkanı Ahmet Recep Tekcan, Ankara İl Tarım Müdürü Ruknettin Ceyhun, Şanlıurfa Belediye Başkan Yardımcısı Emin İzol, Balıklıgöl Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. İzzet Korkmaz, Harran Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Doğu Dilleri Bölümü Öğretim Üyesi Yrd Doç. Dr. Halil Özcan, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahili Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tülay Bakır, Enerji, Sanayi ve Maden Kamu Emekçileri SendikasıSamsunŞube Başkanı Müşfik Veysel Erdoğan, Samsun Göğüs Hastalıkları Hastanesi Başhemşiresi Ayşe Keskin, Amasya Çevre ve Orman İl Müdürü Yaşar Kayataş.''

Milletvekili Seçimi Kanunu'na göre, hakim, savcı, yüksek yargı organları mensupları, yüksek öğretim kurumlarındaki öğretim elemanları, Yükseköğretim Kurulu, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu üyeleri, kamu kurumu ve kuruluşlarınınmemurstatüsündeki görevlileri ile yaptıkları hizmet bakımından işçi niteliği taşımayan diğer kamu görevlileri, belediye başkanları, subaylar ile astsubaylar, siyasi partilerin il ve ilçe yönetim kurulu başkan ve üyeleri, belediye meclisi üyeleri, il genel meclisi üyeleri, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ile sendikalar, kamu bankaları ile üst birliklerin ve bunların üst kuruluşlarının ve katıldıkları teşebbüs veya ortaklıkların yönetim ve denetim kurullarında görev alanların istifa veya emeklilik dilekçelerini vermeleri gerekiyor.

AJANSLAR


 

Bu haber toplam 3804 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri