Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte Skibbe'nin Basın Toplantısı

23 Şubat 2009 / 14:23
''Kocaelispor maçının 87. dakikasında skoru 3-3'e getirseydik bugün burada olmayabilirdik'' diyen Skibbe yönetime göndermede bulundu.
Sarı-kırmızılı yönetim, 5-2'lik Kocaelispor mağlubiyetinin ardından teknik direktör Michael Skibbe'nin görevine son verdi. Alman çalıştırıcı, yolların ayrılmasının sonra basının karşısına geçti.

"Buluşma sebebini hepiniz duydunuz" diyerek szölerine başlayan Skibbe, "Galatasaray Kulübü teknik direktörlük görevini sezonun devamında başka bir sorumluya verme kararı aldı. Bunun sebebi ikinci devre maçlarında sportif açıdan arzu edilen sonuçları alamayışımız oldu. Biz bu sene zorlu bir lig yaşadık. Ağır darbeler de aldık. Sportif açıdan başarısızlıklar da var bunun içerisinde, sakatlıklar da yaşadık. Maddi olanaklarımız bu konuları telafi edecek boyutta değildi. Son iki lig maçında Antalya ve Kocaeli maçında hayal kırıklığı yaşadım. Daha iyi sonuçlar alabilmeliydik. Şahsi olarak Galatasaray benim için çok önemli bir noktaydı. Ben bu maceraya girdikten sonra daha iyi bir sonla bitirmeyi isterdim. Kulübüme teşekkür etmek istiyorum. Herkese, kulübüme ve çalışanlara sağlıklı ve mutlu günler diliyorum. Özellikle bir daha söylemek, belirtmek istiyorum, en çok hoşlandığım takımla birlikte çalıştım" diye konuştu.

En büyük eksiklerinin defans yapmak olduğunun altını çizen Alman hoca, "Takım olarak defansif anlamda sahada istediğimiz performansı gösteremedik. Böyle olunca hem yurt içinde hem de yurt dışında istediklerimizi yapamadık. Bir takımın başarı anahtarı agresif ileriye oynayan takımlar değil, defansı da sağlam olan takımlardır. Bunu ligde devamlı olarak gösteremedik" dedi.

Skibbe sözlerini şöyle sürdürdü:
""Kocaelispor maçının 87. dakikasında skoru 3-3'e getirseydik bugün burada olmayabilirdik. Göreve getirilmeniz ve gönderilmenizi çok kısa anlar belirler. Takım sportif açıdan hayal kırıklığı yaşattı. UEFA ve ligde ayrı performans sergiledi."

Feldkamp'la çok yakın ve iyi ilişki içindeki olduklarını vurgulayan Skibbe, Bordeaux maçına çıkma yönünde bir isteği olmadığını söyledi.
Bu haber toplam 1092 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri