Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte Türkiye'nin Muhtemel Rakipleri

12.10.2011 11:26
Polonya ve Ukrayna'nın evsahipliğinde düzenlenecek EURO 2012 finallerine katılmak için play-off oynama hakkı kazanan A Milli Takımımız ikinci torbaya düştü...

Polonya ve Ukrayna'nın evsahipliğinde düzenlenecek EURO 2012 finallerine katılmak için play-off oynama hakkı kazanan A Milli Takımımız ikinci torbaya düştü.

Finallere katılacak toplam 16 takımdan 12'si dün gece oynanan maçlar sonunda kesinleşti. Polonya ve Ukrayna'nın direkt gireceği organizasyon için gruplarını daha önce lider bitirmeyi garantileyen Almanya, İtalya, Hollanda, İspanya ve İngiltere de vize almıştı. Dünkü maçların ardından Rusya, Yunanistan, Danimarka ve Fransa gruplarını lider bitirerek finallere gitme hakkı kazandı. İsveç ise en iyi ikinci kontenjanından finallere doğrudan gitti.

En kötü ikinciyiz
EURO 2012 finallerine katılacak son 4 takım ise gruplarını 2. tamamlayan ülkelerin oynayacağı play-off maçları sonunda belli olacak. A Milli Takımımız play-off kurasına Bosna Hersek, Estonya ve Karadağ ile birlikte ikinci torbadan girecek. Ay-yıldızlılar, birinci torbada yer alan Portekiz, Hırvatistan, İrlanda Cumhuriyeti ve Çek Cumhuriyeti'nden biriyle eşleşecek.

Play-off kuraları yarın Polonya'nın Krakow kentinde saat 14.00'te çekilecek. Kurada Türkiye'yi A Milli Takım İdari Menajeri Okan Buruk ile Antrenör Oğuz Çetin temsil edecek.

Play-off turunda ilk maçlar 11-12 Kasım'da, rövanşları ise 15-16 Kasım tarihlerinde oynanacak. Şampiyonaya katılacak 16 takımın belirlenmesinin ardından 2 Aralık'ta Ukrayna'nın başkenti Kiev'de grup kuraları çekilecek.

Türkiye elemelerde en kötü 2. oldu. Ay-yıldızlılar en iyi ikinciler puan hesabında 11 puanda kaldı.


 

BİRİNCİ TORBADA YER ALACAKLAR...

Portekiz
Hırvatistan
İrlanda
Çek Cumhuriyeti

İKİNCİ TORBADA YER ALACAKLAR...

TÜRKİYE
Bosna Hersek
Estonya
Karadağ

EURO 2012'YE DİREKT GİDENLER

UKRAYNA
POLONYA
ALMANYA
İTALYA
HOLLANDA
İSPANYA
İNGİLTERE
RUSYA
YUNANİSTAN
DANİMARKA
FRANSA
İSVEÇ


 

Bu haber toplam 1820 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri