Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte Uğur Dündar'ın ilginç seçim anketi!

07.10.2012 03:24
Sözcü yazarı Uğur Dündar, köşe yazısında AK Parti'nin açıkladığı son anketten sonra ilginç bir seçim anketi açıkladı.

Ak Parti, Başbakan Recep Tayyip Edoğan'ın açıkladığı son ankette yüzde 52 oranındayken Uğur Dündar'ın açıkladığı ankette ise oy oranı tahim edebileceğiniz gibi yüzde 46,3 civarında.

AK Parti seçmeninin hükümetin Suriye politikasını beğenmediğini de ileri süren Dündar, ankette yer alan partilerin son oy oranlarına ilişkin rakamları da yazdı.

İşte Dündar'ın köşesinde öne çıkan o satırlar:

"AKP seçmeninin yüzde 28,7'si, hükümetin Suriye politikasını beğenmiyor. Bu oran, Türkiye genelinde yüzde 64'ü buluyor. "Apaydın kampında Suriyeli muhaliflere silahlı eğitim veriliyor mu?" sorusuna, seçmenlerin yarıdan fazlası (yüzde 56,3'ü) "evet" cevabını veriyor.

TÜRKİYE'DE SİLAHLI EĞİTİM

AKP'yi destekleyenlerin yüzde 35,7'si de, bu kişilerin Türkiye'de silahlı eğitim aldıklarına inanıyor. Seçmen nüfusun yüzde 78,6'sı, Suriyeli muhaliflerin Adana, Hatay ve Gaziantep'teki kamplara yerleştirilmeleri sırasında, denetim ve kontrolün sıkı biçimde yapıldığına inanmıyor.

BUGÜN SANDIK ÖNÜNÜZE GELSE...

Araştırmanın son sorusu "Bugün Milletvekili Genel Seçimleri yapılsa, yani sandık bugün önünüze gelse, hangi partiye oy verirsiniz?".

Seçmenlerin yüzde 46,3'ü oyunu AKP'ye, yüzde 26,4'ü CHP'ye, yüzde 17,7'si ise, MHP'ye vereceğini söylüyor."

Yazının orjinali için tıklayınız>>>
 

Bu haber toplam 4034 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri