Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte yeni ADSL fiyatları

25.12.2010 13:18
Türk Telekom'un sunduğu ve 1 Ocak'tan itibaren geçerli olacak tavsiye edilen ADSL fiyatları ve diğer paketlerin ücretleri belli oldu. Resmi kaynaklardan alınan veriler, ilk kez açıklanıyor...

Dün yaptığı toplantıyla basın mensuplarına yeni fiyat tarifelerini açıklayan Türk Telekom, 2011'den itibaren internet'in dengelerini değiştirecek bir politika izlemeye başlayacak.

Yeni Tarifelerin Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Sunum dosyasında da görüldüğü gibi 1 Ocak'tan itibaren internet servis sağlayıcıları üzerinden sunulacak olan bu iki yeni yüksek hızın tavsiye edilen satış fiyatları; 100 Megabite'e kadar olan tarife için 149 TL, 50 Megabit'e kadar olan tarife içinse 109 TL olarak belirlendi.

Bu fiyatlar, TTNET, smileADSL gibi servis sağlayıcılarının kendi fiyat politikasına göre değişiklik gösterebiliyor. Örneğin, 24 aylık taahhütlü abonelik karşılığında daha uygun fiyatlar sunulabilir.

Bu iki paketin de kotası 100 Gigabyte. Bu kota aşıldığı takdirde hız, 1 Megabit'e düşüyor.

İŞTE YENİ FİYATLAR:

Yeni geliştirilen ADSL2+ teknolojisi ile modem değiştirmeye gerek olmadan 16 Megabit'e kadar hız alınabiliyor. Bu paketin tavsiye edilen son kullanıcı fiyatı ise 59 TL.

32 Megabit'e kadar olan VDSL seçeneği ise 79 TL olarak belirlendi. Bu iki seçenekte de toplam 50 Gigabyte kota var. Bu kota aşıldığında hızınız 1 Megabit'e düşüyor.

Şu anda sunulan ve 8 Megabit'e kadar hız sunan paketlerde en önemli değişiklik kota oldu. 15 Gigabyte'lık kota, 25 Gigabyte'a yükseltildi. Bu seçeneğe eklenen diğer paketin hızında bir değişiklik yok ama kotası 100 Gigabyte. Son seçeneğin fiyatı 89 TL.

Belirtilen kotalar dolduğunda hızınız 1 Megabit'e düşürülüyor.

Yeni limitli paketlerin seçenekleri ise şöyle;

16 Megabit'e kadar 5 Gigabyte kotalı paket; 33 TL
32 Megabit'e kadar 10 Gigabyte kotalı paket; 43 TL
50 Megabit'e kadar 15 Gigabyte kotalı paket; 69 TL
100 Megabit'e kadar 20 Gigabyte kotalı paket; 99 TL

Bu sayfadaki seçeneklerde maksat, yüksek hızda ama hacimli veri trafiği olmayan işlemler için daha uygun seçenekler sunmak.
Bu kotaların da aşılması durumunda, yaptığınız kota aşımı kadar faturanıza ilave edilecek.

Gerçek Sınırsız Paket Kalkıyor!

Herhangi bir kota sınırı olmadan 99 TL karşılığında sunulan sınırsız internet seçeneği, yeni yıldan itibaren abone olacak yeni kullanıcılara sunulmayacak.

Şu anda bu seçeneklerden faydalanan müşteriler, yeni yılda da aynı şartlarda (8 megabit'e kadar kota sınırı olmadan 99 TL) devam edecekler.

www.shiftdelete.net

Bu haber toplam 2614 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri