Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsrail: 'Devlet kurarsanız işgal ederiz'

10.05.2011 23:34
İsrail ulaştırma bakanı, İsrail’le bir uzlaşmaya varılmadan bağımsız bir Filistin devletinin kurulmaya kalkışılmasının, İsrail’in tüm Filistin şehirlerini işgalini gerektireceğini söyledi. Bakan ‘böyle bir adım Oslo Antlaşması’na aykırıdır’ dedi.

İsrail başbakanı Bünyamin Netenyahu’ya yakınlığı ile bilinen ulaştırma bakanı, Filistin Sultası’nın tek taraflı olarak bağımsız bir Filistin devletini ilanın etmesinin neticesinde İsrail’in Batı Yaka’yı işgal etmesi gerekeceğini ifade etti. Ulaştırma bakanı diğer yandan Filistin’de Hamas hareketinin de dahil olduğu bir hükümetin, İran’a Batı Yaka’ya girme fırsatı doğuracağına işaret etti.

İsrail Ulaştırma Bakanı Yusrail Katz, Filistin sultasının tek taraflı adımlar atarak bağımsız devleti ilan etmesi durumunda Batı Yaka’nın tamamen işgal edilmesi çağrısında bulundu.

İsrail işgal hükümeti başkanı Bünyamin Netenyahu’ya yakınlığıyla bilinen ulaştırma bakanının bu sözleri Nablus Şehri’nin güneyindeki Itamar yerleşimlerine düzenlediği gezi esnasında geldi.

Bakan Katz şöyle konuştu: ‘Filistin tarafından atılacak tek taraflı adımlar, Oslo İttifakı’na terstir. Eğer Sulta, bu tür adımlar atmakta ısrar eder ve kendi başına bağımsız bir Filistin devleti kurulduğunu ilan ederse İsrail’in tüm Filistin şehirlerini ve kamplarını işgal etmesi gerekir.’

Hamas ve Fetih hareketleri arasında imzalanan barış ittifakına ve ulusal birlik hükümetinin kurulmasına da değinen bakan, hükümette Hamas hareketinin varlık göstermesinin İran’a Batı Yaka’ya girme kapılarını açacağını iddia etti.


 

Kaynak:
Bu haber toplam 1532 defa okunmuştur
Terör Devleti İsrail
R,İsmail NERGİS
1948 Yılında sen hiç kimse ile anlaşma yapmayarak haksız ve hukuksuz bir şekilde filistinde yaşayan çoluk çocuğu katlederek kutsal filistin topraklarını işgal ettin,durmuş bide tehdit ediyorsun, sen recep tayip edoğanın dedeği gibi sen adam öldürmeyi bilirsin Bm yi tanımazsın insanlığını unutmuş kavimsin osmanlı kanı ile sulanmış filistin toprakları senin yurdun değil,etrafında da seni koruyan abd işbirlikçisi yalakaların kalmadı sonun yaklaşıyor özgür bir filistin devleti kuruluyor yeni bir güneş doğuyor filistinde kendine kutuplarda yeni bir vatan bul esas sen terket orayı hemde çabuk terket sonun hüsran olacak
11 Mayıs 2011 Çarşamba 11:40
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri