Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsveç Bu Kahraman Türk'ü Konuşuyor...

08.09.2011 13:32
İsveç’in başkenti Stockholm’de yaşayan Erol Tırpan(38) adlı Türk, Evinde yangın çıkan İsveçli bayan komşusunu alevlerin içerisinden kurtararak günün adamı seçildi

İsveç’in başkenti Stockholm’de yaşayan Erol Tırpan(38) adlı Türk, Evinde yangın çıkan İsveçli bayan komşusunu alevlerin içerisinden kurtararak günün adamı seçildi. Gece saat 23.00’de alevler içerisinde kalan komşusunun evine korkusuzca dalan ve dumandan zehirlenmiş şekilde yerde baygın vaziyette yatan, İsveçli bayan komşusunu sırtlayarak dışarı çıkaran Erol Tırpan kahraman ilan edildi.

 ATİLA ALTUNTAS/ÖZEL HABER

 ‘’Alevler içerisindeki eve girmenin çok tehlikeli olduğunu biliyorum. Ama söz konusu insan hayatı olunca, tehlikeyi gözüm görmez. Sonradan vicdan azabı çekmemek için hiç düşünmeden içeri daldım’’ diye İsveç basınına konuşan Erol Tırpan, ilk defa başına böyle bir iş geldiğini söyledi.

Konya’nın Kulu ilçesinden 12 yıl önce İsveç’e yerleşen ve geldiğinden beri Stockholm’üm Kista bölgesinde ikamet eden Tırpan, İsveçli bir bayanı son anda kurtarmanın huzuru içerisinde, İsveç medyasına o gece olanları anlattı.

Gece evde otururken kapısının çaldığını ve komşularından birinin ‘’yangın var’’ diye uyardığını belirten Tırpan,’’Yangından habersiz evde oturuyordum. Komşum uyarıda bulununca hemen dışarı çıktım ve yangının olduğu diğer komşumun posta kutusundan içeri baktım.İçeri alev ve dumanlarla kaplanmıştı. Kapı kilitli olduğundan, vakit kaybetmeden kendi evimin balkonuna geçtim. Islattığım havlu ile ağzımı burnumu kapattıktan sonra komşunun balkonuna atladım. Balkondan evin içerisine girerken diğer arkadaşım Mehmet Sönmez’e dumanın dışarı çıkması için camları kırmasını söyledim. O camları kırarken oturma odasında İsveçli bayanın halının üstünde baygın bir şekilde yattığını gördüm. Bayanı kucaklayarak balkona çıkardım. Daha sonra itfaiye ve ambulans geldi.’’ Şeklinde konuştu.

Olayın diğer kahramanı Mehmet Sönmez’de büyük bir heyecan yaşadıklarını anlatırken, Erol içeri girmesinden sonra 4-5 dakika içerden haber alamadıklarını balkondan bağırmasına karşın, Erol’unda ses vermemesi kendisini çok korkuttuğunu söyledi. O heyecanla camları kırdığını ve içerden yoğun şekilde siyah duman çıktığına değinen Sönmez, ‘’Erol’un bayanı Sırtına almış şekilde dışarı çıktığını görmek beni ve dışarıda bekleyen kalabalığı sevince boğdu’’ diye konuştu.

Yangına müdahale ettikten kısa bir süre sonra yangını söndürdüklerini belirten Stockholm İtfaiyesinin müdürü Håkan Dahlbäck’ Canını tehlikeye atarak, komşusunu kurtaran kahraman insan Erol Tırpan’dır diye rapor tuttu.

Bu arada Karolinska hastanesine kaldırılarak yoğun bakıma alınan İsveçli bayanın tedavisi sürerken, olay yerine geç gelen itfaiye ve ambulans o bölgedeki vatandaşların tepkisine neden oldu. Tepkilere karşı kendini savunan yetkililerde, yangın ihbarını alır-almaz 6 dakika içerisinde iki itfaiyenin olay yerine ulaştığını söyledi.

 

021.20110908134910.jpg

 

022.20110908134924.jpg

 

033.20110908134935.jpg

 

p55.20110908134955.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak:
Bu haber toplam 3338 defa okunmuştur
DEDELERİ KİM
R. A
Dedeleride bir çok mi,lleti yangından zulümden kurtardı. Mesela İSPANYADAN YANİ endülüsten YAHUDİLERİ kurtardı.
08 Eylül 2011 Perşembe 22:28
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri