Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Canlı bombanın karısı konuştu

03.01.2011 00:40
İsveç tarihinde ilk defa yüzleştiği, canlı bomba terörü ile tanışırken, terör olayını gerçekleştiren Irak asıllı Taimour Abdulwahab'ın eşi Mona Thwany olaydan bir ay sonra ilk defa konuştu...

ATİLA ALTUNTAS/STOCKHOLM

Geçen Ay İsveç'in başkenti Stockholm'de terör saldırısı gerçekleştiren ve olay yerinde hayatını kaybeden canlı bomba Taimour Abdulwahab'ın eşi Mona Thwany sessizliğini, bozdu...

News of the World'e konuşan canlı bombanın eşi Mona Thwany, haberi duyduğunda şok geçirdiğini belirtti. Hala eşinin neden terör saldırısını gerçekleştirdiğini çözemediğini ifade eden Thwany, 'Olayı duyunca inanamadım. Şoka girmişim, vücudum titriyor ve her tarafımdan ter gelmeye başladı. Biraz şaşkınlığı üzerimden attıktan sonra eşimin kız kardeşini aradım. Oda olayı doğrulayınca, gerçekten dünyam yıkıldı. 3 çocuk babası bir insan neden böyle bir şey yapar. Bilemiyorum, hala olayı çözemedim' Şeklinde konuştu.

Terör saldırısını gerçekleştiren eşinin normal ve sakin bir kişiliğe sahip biri olduğuna dikkat çeken Thwany, 'Taimur çok normal bir insan ve normal bir Müslüman’dı. Çocuklarıyla oyunlar oynar, onlarla saatlerce konuşurdu. Bana karşıda nazik ve anlayışlıydı. Kendisinin 10 tane kanarya kuşu vardı. Kuşları ile ilgilenir, cıvıltılarını da dinleyerek mutlu olmasını bilen bir kişiydi. Ne olduysa Berkshire üniversitesinde tanıştığı bir kişinin fikir akımına kapılmasıyla oldu. Yavaş yavaş değişmeye başladı. Radikal biri oldu. Eski arkadaş ve dostları ile irtibatını kopardı. Bize karşıda sert ve kırıcı olmaya başladı. Vaktinin büyük bir bölümünü bilgisayar başında geçiriyor ve hiç bir şey anlatmıyordu. Sonra evi terk etti.' Diye konuştu.

Çocuklarının babasını özlediğini söyleyen Mona Thwany, 'Çocuklarım babalarını çok özlüyor. Devamlı, 'babamız ne zaman eve gelecek' diye soruyorlar. Şu anda küçük oldukları için babalarının canlı intihar bombacısı olduğunu söylemiyorum. Günü geldiği zamanda söylemek zorundayım. Bu gerçeği sonsuza kadar saklayamam.' Şeklinde ifade etti. 

Kaynak:
Bu haber toplam 3224 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri