Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsveç'te Fenerliler coşkulu gecesi

30.04.2011 03:47
Her yıl olduğu gibi bu yılda, İsveç'te Fenerbahçeliler gecesi coşkuyla kutlandı...

 

İsveç Fenerbahçeliler Derneği 9. yıl balosu muhteşem bir geceyle İsveç'in başkenti Stockholm'de kutlandı. Türkiye'den gelen sanatçılar Metin-Eda Özülkü çifti, Fenerbahçe marşının yansıra söylediği şarkı ve türkülerle geceye renk kattı.

Türkiye’den Fenerbahçe televizyonunun sevilen programı, ‘Maç Kaç- Kaç’ın sunucusu Kıvanç Özkök ve Fenerbahçe Futbol takımı Yönetim kurulu üyesi Yasemin Merçil’in katıldığı sıcak gecede, açılış konuşmasını İsveç Fenerbahçeliler Derneği başkanı Fazıl Tütüncü yaptı. Her yıl düzenli bir şekilde balo gecesi yaptıklarını belirten Fazıl Tütüncü amaçlarının Türkiye'yi en iyi şekilde her platformda temsil etmek olduğunu söyledi. Fenerbahçe’nin sadece futbol takımından ibaret olmadığına değinen Tütüncü, 'Fenerbahçe kurulduğu günden bu yana, sadece spor kulübü olmamıştır. Her dönem, modernliğin, çağdaşlığın, aydınlanmanın gelişmenin yanında yer almıştır. Dil, din etnik köken gelir dağılımı ayrımı yapmadan kitlelerle kucaklaşabilmiş, Kadıköy’den tüm Anadolu’ya hatta dernekler vasıtasıyla tüm dünya’ya yayılan faaliyetler gerçekleştirmiştir. Fenerbahçe Spor kulübünün bu anlamda misyonu çok büyüktür ve tüm tarihimiz boyunca da bu sorumluluk bilinciyle hareket ettik’’ diye konuştu.

Balonun onur konuğu olarak Türkiye’den geceye katılan Fenerbahçe yönetim kurulu üyesi Yasemin Merçil ise, ‘’Fenerbahçe’nin misyonu dostlukları ve kardeşliği bütün dünya’ya yaymaktır. Bunu da derneklerimiz aracılığı ile tüm Avrupa’da yapıyoruz. Bu misyonu İsveç’te başarıyla yerine getirdiği için İsveç Fenerbahçe derneği başkanı Fazıl Tütüncü ve Yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum’’ dedi.

GECENİN SÜPRİZİ FB TV’DEN

500 Kişinin katıldığı gecenin sürprizini Maç Kaç- Kaç programının ünlü sunucusu Kıvanç Özkök yaptı. Yanında getirdiği ve Fenerbahçeli tüm futbolcuların imzaladığı; kaptan Alex ve Fenerbahçe’nin golcü futbolcusu Semih Şentürk’ün formalarını açık artırmayla satışa sundu. Kıran kırana geçen açık artırmada Semih Şentürk’ün forması, Nurettin Kanat adlı gurbetçi 5 bin krona satın alırken, kaptan Alex’in formasını da 7 bin krona Pelin Öztenar isimli gurbetçi bayan aldı.

Ayrıca Gecede Fenerbahçe ürünlerinin bulunduğu küçük bir Fenerium standı açıldı. Geceye katılan Fenerliler, bayrak, forma, kaşkol satın almayı da ihmal etmediler.

İsveç Fenerbahçe Derneği Gecenin sonunda İsveç’te yaşayan başarılı olmuş kurum ve kuruluşlara ödül plaketi verdi. Ödül töreninde, Sitemiz Habername com yazarı Atila Altuntaş’ta, Fenerbahçe Derneği yönetimi tarafından İsveç’te yılın gazetecisi ödülüne layık görüldü. Altuntaş ödülü Fenerbahçe derneği ikinci başkanı Ramazan Kavaklı’nın elinden aldı. 

 new_035.jpgnew_024.jpg

new_045.jpg

new_dsc_0082.jpg

 new_006.jpg

new_025.jpg

new_071.jpg

new_050.jpg

new_064.jpg

new_002.jpg

Kaynak:
Bu haber toplam 7624 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri