Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsveçli Türklerden Kültür gecesi

20.11.2011 00:17
Kısa süre önce AB'ye model olan güvenlik projesiyle Türk basınında geniş yer bulan İsveçli Türkler, Kültür gecesinde biraraya geldi.

İsveç'te Kısa bir süre önce sivil inisiyatif alarak başlatılan ve AB’ye örnek olan güvenlik uygulamasıyla adından söz ettiren Botkyrka Türk Kültür Derneği, Fittja’da geniş katılımlı kültür gecesi düzenledi.

ATİLA ALTUNTAS/STOCKHOLM

Stockholm'e bağlı Botkyrka belediyesinin de destek verdiği geceye, başta Botkyrka Belediye Başkanı Katarina Berggren, Botkyrka bölgesi Sosyal Demokrat Parti Başkanı Serkan Köse, Fittja Okul Müdürü Susanna Åhs ve çok sayıda davetli katıldı. Botkyrka Türk Kültür Derneği Başkan Yardımcısı İsmail Zengin’in gecenin tanıtımını yapan konuşmasından sonra kürsüye davet edilen Botkyrka Belediye Başkanı Berggren misafirlere ‘’hoş geldiniz’’ dedikten sonra Botkyrka belediyesi sınırları içinde yaşayan insanların bir araya gelip, fikir üreterek projeler hazırlamalarını önemsediklerini ve daima destek verdiklerini anımsattı.

Botkyrka Türk Kültür Derneği’nin Fittja bölgesinde yaptıkları faaliyetlerden dolayı teşekkür eden Berggren, bundan sonrada yapacakları çalışmalar için kendilerine başarılar diledi. Daha sonra kürsüye davet edilen Botkyrka bölgesi Sosyal Demokrat Parti Başkanı Türkiye kökenli Serkan Köse soydaşlarıyla kültür gecesinde beraber olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti. Son seçimlerde soydaşlarının , ‘’sözde soykırım tasarısı’ nedeniyle Sosyal Demokrat Partiye kırgın olduklarını belirten Köse, bu kırgınlığı tamir etmek için elinden geleni yapacağının sözünü verdi.

Botkyrka Türk Kültür Derneği başkanı Osman Ünlü geceye katılan herkese teşekkür ettikten sonra ''Düzenli bir şekilde etkinlikler yapma çalışmalarımız her zaman devam edecektir.’’ Dedi. 

Gecede basın mensuplarını da unutmayan Botkyrka Türk Kültür Derneği, İsveç’te çeşitli siyasi, güncel ve kültürel olayları Türkçe olarak kendilerine ulaştırdıkları için gecede bulunan gazetecilerin her birine birer buket çiçek takdim etti. 

dsc_0088.jpg

dsc_0132.jpg

dsc_0139.20111120001812.jpg

 

dsc_0147.jpg

dsc_0155.20111120002810.jpg

dsc_0160.jpgdsc_0151.jpgnew_dsc_0056.jpg

Bu haber toplam 2870 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri