Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşveç'te insan psikolijisi konuşuldu...

28.12.2012 00:33
İsveç’te Sosyal, Kültürel ve Eğitim faaliyetlerine destek veren ABF ile Vårbygård Türk İslam Gençlik derneğinin her yıl ortaklaşa Noel tatilinde düzenlediği Kültür haftası” Stockholm’ün Vårbygård bölgesinde başladı.

4 gün süren Kültür haftasında Türkiye’den Uzman Doktor Faruk Çicekci, ‘’madde bağımlılığı ve alkol, sigara ve uyuşturucu’’, Psikiyatrist Doktor Arzu Çicekci, ‘’kişisel gelişim ve ruh sağlığı evlilikte mutluluk prensiple’’,Psikiyatrist Doktor Hamdi Kalyoncu ise, ‘’ depresyon ve ruhi sıkıntılar’’ konusunda katılımcıları bilgilendirdi.

ATİLA ALTUNTAŞ/STOCKHOLM

Açılış konuşmasını yapan Vårbygård Türk İslam Gençlik Derneği başkanı Galip Bozkurt kültürün hayata yansıyan değerler birikimi olduğunu belirterek, değişen dünya içerisinde Türkiye’den gelen toplumun İsveç’te kendi kültürünü, dilini ve dinini sürdürebilmesi için bu tür kültür programlarının artırılması gerektiğini kaydetti.

Daha sonra,’’toplumumuzda genel manada psikolojik rahatsızlıklarda bir artış söz konusu’’ diye söze başlayan   Psikiyatrist Doktor Hamdi Kalyoncu ,’’Artık diğer doktorlardan çok insanlar psikiyatristlere gidiyor. Üstelik insanlar ruh hekimlerine başvururken daha çekingendirler, tedirgindirler ayakları bir türlü gitmez. Buna rağmen bir dâhiliyeciye giden hastadan daha fazlası bir psikologa başvuruyorsa gerçekten ciddi bir durum söz konusu demektir... Yıllar önceki hastalarımızla bugün muayenehanemize gelen hastalar arasında bir mukayese yapıldığında ise bu gün ki hastalarımızın daha çok gençlerden oluştuğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.’’şeklinde konuştu.

Kadınların evde hazırladıkları çeşitli yiyeceklerin misafirlere ikram edildiği gecede Seher Müzik grubu assolisti Mehmet Çelebi’nin okuduğu ilahiler programa renk kattı.

bild-100.jpg

 

bild-079.jpg


 

bild-085.jpg

bild-066.jpg

bild-088.jpg

bild-091.jpg

bild-117.jpg

 
Bu haber toplam 8482 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri