Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsveç'te Türkler, Suriyeliler İçin Birleşti

02.03.2014 17:23
İsveç'te yaşayan Türk vatandaşları, Suriye'de savaştan kaçarak, kamplarda yaşam mücadelesi veren Suriyelilere yardım amacıyla kermes düzenledi.

ATİLA ALTUNTAŞ/STOCKHOLM

İsveç'te faaliyet gösteren Seda Kadın Derneği ve SEDA Gençlik Derneği Suriye'de savaştan kaçarak, kamplarda yaşam mücadelesi veren Suriyelilere yardım amacıyla hayır çarşısı (kermes) düzenledi.

50 den fazla hayır sever kadının gönüllü olarak evlerinde yaptıkları yiyecek ve içecekler, kermese katılan halk tarafından büyük ilgi gördü. Seda Kadın Derneği tarafından hafta boyu özellikle sosyalmedya dan yapılan duyuru karşısında kermese beklenin üzerinde ilgi görmesi dikkat çekti. 

Bütün katılımcılara teşekkür eden Seda Dernek Başkanı Leyla Candemir, ''hayır çarşısı için gönüllü çalışan, evden çörek, baklava, pasta, simit, köfte gibi yiyecekleri emeği ile yapıp satan, yiyecekleri satın alarak katkı sağlayan herkese teşekkür ederiz'' şeklinde konuştu.

Yardımların bizzat yerine elleri ile ulaştıracaklarını söyleyen Candemir, 'elde edilen bütün gelirler Kilis valiliğinin gösterdiği yolla bizzat Seda Derneği tarafından Suriyeli göçmenlere ulaştırılacaktır'' dedi. Kermese Takva Derneğininde destek verdiği dikkat çekerken, Türk vatandaşları ile temaslarda bulunmak amacıyla İsveç'te bulunan AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, İsveç Yeşiller Partisi Milletvekili Mehmet Kaplan, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) İsveç Temsilcisi Özer Eken ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı. 

Kermeste vatandaşlara hitap eden Mehmet Kaplan ve Orhan Atalay, kermese katılan ve emek veren herkese teşekkür etti.

 varwwwclientsclient1web2tmpphppzey39.jpg

 

 

varwwwclientsclient1web2tmpphpbmvmqj.jpg

varwwwclientsclient1web2tmpphp8qxd32.jpg

varwwwclientsclient1web2tmpphphlxqqx.jpg

 
Kaynak:
Bu haber toplam 2804 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri