Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte bir iftiranın sonuçları

13.12.2011 08:41
İtalya’da 16 yaşındaki bir kızın attığı iftira az daha etnik bir katliama neden oluyordu

Torino’da yaşanan olayda ailesine evlenene kadar bakire kalacağı sözü veren Eleonora adlı genç kız, erkek arkadaşı ile birlikte oldu.

Ailesine verdiği söz yüzünden pişmanlık duyan Eleonora’yı ağabeyi ağlarken yakaladı ve neden ağladığı konusunda sıkıştırdı.

Genç kız 2 çingenenin kendisine tecavüz ettiği yalanını uydurdu.

Kent sakinlerinden yardım isteyen ağabey, 20 ve 60 yaşlarında 500 kişiyle birlikte beyzbol sopaları ve molotof kokteylleriyle 150 çingenenin yaşadığı kampı bastı.

Canlarını zor kurtardılar

“Hepsini yakalım” sloganlarıyla kampa giren grup, binaları, karavanları ve çadırları ateşe verdi. Çoğu kadın ve çocuk 150 çingene kaçarak canlarını zor kurtardı. Baskına erken müdahale eden polis, büyük bir faciayı kıl payı önledi.

Kamp harabeye döndü. Olayla ilgili 2 kişi tutuklandı ve onlarca kişi de gözaltına alındı. Belediye Başkanı Piero Fassino, “Masum insanlar bir hiç uğruna az daha linç ediliyordu. Bu kabul edilemez” diye konuştu. Polis şimdi kamp baskını ve yerel Juventus futbol takımı taraftarları arasındaki bağlantıyı araştırıyor.

Eleonora, yalan söylediğini itiraf ederek, “Yaşananlar yüzünden kamptaki tüm kadın ve çocuklardan özür diliyorum” dedi. İftirayı atan genç kız önümüzdeki günlerde mahkemeye çıkartılacak.

Bu haber toplam 2352 defa okunmuştur
bağlasan durmaz
eniştedir eşref
sevdiğim arkadaşlarımdan birinin yanında hareketini beğemediğim birini gösterip "çingendir"demiştim.arkadaşımda bana bende çingenim demişti.hem Müslümanız hem kafir gibi konuşuyoruz.yazıklar olsun bana...
13 Aralık 2011 Salı 14:38
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri