Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Osmanlı Türkiye'si dünyaya meydan okuyor

21.09.2011 13:40
İtalyan 'La Repubblica' gazetesi Türkiye'ye üç sayfalık yer ayırdı.

Gazete 3 sayfalık Türkiye özel eki yayınladı.Yazı Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun sözleri ile başlıyor.

La Repubblica gazetesinin Türkiye özel eki şöyle:

Gazete yazarlarından Marco Ansaldo'nun kaleme aldığı özel dosya, gazetenin ''R2'' isimli ekinde manşetten okuyuculara duyuruldu. Makale, Türkiye'nin neden önemli olduğu sorusuna, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun "Basit. Çünkü; her şeyin merkezinde" cevabıyla başlıyor.

AVRUPA HALKLARI BİZİ İSTEMEZSE

Yazar Ansaldo, Türkiye ile AB sürecine değindiği yazısında, Türkiye ile AB arasındaki mesafenin açıldığını belirtirken buna neden olarak da Türkiye'nin AB kapısında beklemekten yorgun düşmesini gösteriyor. Yazar bu görüşünü, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Almanya temasları sırasında yaptığı, "Müzakere süreci bittikten sonra, eğer Avrupa halkları bizi istemezse, bunu o zaman kabul ederiz" açıklamasıyla desteklemiş.

OSMANLI TÜRKİYE'Sİ DÜNYAYA MEYDAN OKUYOR

"Osmanlı Türkiyesi dünyaya meydan okuyor" ifadesi de kullanılan yazıda, "yeni Türkiye'nin Avrupa defterini kapadığı, dünya ile yeni ve birçok sorun bulunan bir kapı açtığı" ileri sürülüyor.

TÜRKİYE NATO'NUN 3. BÜYÜK ORDUSUNA SAHİP

Yazıda, Türkiye'nin şimdi Avrupa yolunda zaman kaybetmektense, kendisini çevreleyen Afrika'nın da dahil olduğu bölgede mücadeleye başladığı dile getiriliyor. Türkiye'nin bugün ekonomik olarak son derecede iyi bir yerde olduğu, en zengin 17. ülke olduğu ve işsizliğin düştüğü ifade edilen yazıda, Türkiye'nin ABD ve İngiltere'den sonra NATO'nun üçüncü büyük ordusuna sahip olduğu aktarılıyor.

EGEMEN BAĞIŞ'IN DEMECİDE BULUNUYOR

Almanya'ya giden işçilerin ülkelerine dönüş yapmaya başladığını aktaran makalede, Türk üniversitelerinin burslarla dünyanın pek çok yerinden başarılı öğrencileri çektiği belirtiliyor. Türkiye özel dosyasında Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış'ın bir demeci de yer alıyor.

Bu haber toplam 2484 defa okunmuştur
Deprem,Felaket Erken Uyarı Merkezi ERZİNCAN- T Ü R K İ Y E
Hüsamettin ŞENER
ALLAH insana akıl vermiş Felaketleri önceden tesbit etsin diye. ÜSTÜN TEKNOLOJİM ve Binlerce Buluşlarımla Dünyada ve Türkiyede olacak felaketleri günler öncesinden basın web sayfalarından ve web sayfamdan bildirdim. İnanmayanlar bakabilirler. www.depremerkenuyari.com
30 Eylül 2011 Cuma 14:36
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri