Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İTÜ'den 'başı açık resim' dayatması

25.08.2011 20:04
İTÜ yeni dönemde kayıtlar için öğrencilerine başı açık olma şartını koştu.

Geçtiğimiz günlerde Yükseköğretime Geçiş Sınavı sonuçlarının açıklanmasının ardından üniversitelerde türban tartışmaları yeniden gündeme geldi.

ÖSYM O KOŞULU KILAVUZDAN ÇIKARMIŞTI

Her yıl olduğu gibi türban tartışmalarının yaşanacağını göz önünde bulunduran ÖYSM, Temmuz ayında bu konu ile ilgili olarak yapmış olduğu açıklamada, "son altı ay içinde önden, başı açık; adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş olması'' koşulunu kılavuzdan çıkarmıştı.

İTÜ'NÜN TÜRBAN ISRARI ŞAŞIRTTI

Ancak ÖSYM'nin almış olduğu bu karara, YGS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından yeni öğrencilerini karşılamak için hazırlanan bazı üniversitelerin uymadığı görüldü. Türkiye'nin köklü üniversitelerinden biri olan İstanbul Teknik Üniversitesi'nin kayıt için gerekli belgeler bölümünde; '4 adet 4,5 x 6 cm boyutlu vesikalık fotoğraf (fotoğraflar son altı ay içinde, önden, başı ve boynu açık, sakalsız adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş olmalıdır.)' maddesinin yer alması yadırgandı.

CHP BİLE PES ETTİ

Geçmiş dönemlerde bu konuyu gündeme getiren CHP'nin bile kabullendiği bu gerçeğin, Türkiye'nin önemli üniversitelerinden biri olan İTÜ'de hala devam ettiriliyor olması tepki çekti. 

Bu haber toplam 2958 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri