Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İVRİNDİ’DE GÖÇMEN KAÇAKÇILARI YAKALANDI

21.01.2016 20:24
Balıkesir-Edremit Karayolu üzerinde kırk yedisi Afganistanlı, otuz ikisi Suriyeli olmak üzere toplam 79 yabancı uyruklu şahıs yakalandı.

İvrindi İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı Gökçeyazı Jandarma Karakol Komutanlığı sorumluluk sahasında bulunan, Balıkesir-Edremit Karayolu üzerinde 20.01.2016 günü Saat:21.00 sıralarında yapılan yol kontrolü uygulaması esnasında üç ayrı minibüs içerisinde İstanbul ilinden Balıkesir İli Edremit ilçesine intikal etmekte olan, 79 yabancı uyruklu şahıs yakalandı.

Durdurulan araçtan indirilen 79 yabancı uyruklu şahıs, Gökçeyazı Jandarma Karakol Komutanlığı'nda misafir edildi. Bunların 27’sinin çocuklardan oluştuğu bildirildi. Yabancı uyruklu şahısları taşıyan 3 araç sahibi ve şoförler hakkında gerekli tahkikatın tamamlanarak kanun önünde hesap vermeleri için gerekli işlemler yapılarak 21.01.2016 tarihinde savcılığa sevk edildiler. Şahıslara mahkeme tarafından denetimli serbestlik cezası verildi. Yabancı uyruklu şahısların müşteki olarak ifadelerine başvurularak Göç İdaresi Müdürlüğü’ne bilgi verilmiş ve şahıslar serbest bırakılmışlardır. Her kişi için 1300 Dolar ödediklerini ifadelerinde dile getirdiler. Yorgunluk ve uykusuzluktan harap olmuş yabancı uyruklu misafirler için İvrindi Belediye Başkanı Recai BAYTAR yemek ikramında bulundu.

 

 

 

İvrindi İlçe Jandarma Komutanlığı aylardır gerek yazılı, gerek görsel medyada sık sık şahit olduğumuz insanların ve hatta masum bebeklerin ölümlerine seyirci kalmadıkları onları güvenli bir ortamda yaşayabilecekleri yaşam alanlarına sevk ettikleri için görevlerini layıkıyla yapmışlardır. Bu bağlamda İvrindi İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Tevfik DOĞAN ve Gökçeyazı Jandarma Karakol Komutanı Jandarma Üstçavuş Ekrem Şerefli ve tüm rütbeli personel, erbaş ve erlerin gece gündüz demeden özverili çalışarak cesetlere değil, sağlıklı insanlara gerekli yasal prosedür doğrultusunda yapılması gerekeni zamanında yaptıklarından dolayı tebrik ve teşekkür etmek gerektiğinin altı çizilmeli. İstanbul’dan Balıkesir'e gelene kadar hiç bir kolluk kuvvetinin bu insan tacirlerine müdahale etmemeleri son derece üzücü ve düşündürücüdür. Mutlaka ölümlerin ardından mı gerekli işlemler yapılacak? O zaman her şey için geç olmayacak mı?  İvrindi İlçe Jandarma Komutanı Tevfik Doğan ve personeline bir kez daha teşekkürler.

 

Haber: F.Ç.Kabadayı  

Bu haber toplam 1720 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri