Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İzmir'de 5.0 büyüklüğünde deprem

01.05.2012 20:22
İzmir'de merkez üssü İzmir Körfezi olan 5.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. 5.0'lık depremin ardından İzmir'de iki artçı deprem daha kaydedildi.

İzmir'de 5.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nden alınan bilgiye göre, saat 17.48'de merkez üssü İzmir Körfezi olan 5.0 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

İl merkezinden de hissedilen depremde ilk belirlemelere göre can veya mal kaybı olmadı.

3.2 ve 3.3'lük iki artçı deprem kaydedildi

İzmir Valiliği Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi Başkanı Vali Yardımcısı Mustafa Aydın, İzmir'deki depreme ilişkin ''Olumsuz bir durum tespiti veya bildirimi yok'' dedi.

Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, merkez üssü İzmir Körfezi olan 5.0 büyüklüğündeki depremin ardından İzmir merkez ve ilçelerdeki durumla ilgili görüşmeler yaptıklarını, kendilerine iletilen herhangi bir problemin olmadığını söyledi.

İlçelerle görüşmelere devam ettiklerini kaydeden Aydın, ''Olumsuz bir durum tespiti veya bildirimi yok. İlk tespitlere göre can ve mal kaybı yok'' dedi.

Öte yandan Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nden alınan bilgiye göre, 5.0 büyüklüğündeki depremin ardından merkez üssü yine İzmir Körfezi olan 3.2 ve 3.3'lük iki deprem daha kaydedildi.

Bu haber toplam 8942 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri