Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İzmir Adliyesi yakınında terör saldırısı

05.01.2017 22:51
İzmir'deki patlamanın ardından 2 terörist ölü ele geçirildi, bir teröristi ise yakalama çalışmaları sürüyor.

İzmir Adliyesi C Kapısı yakınlarındaki hâkim ve savcı otoparkında bomba yüklü bir araç infılak ettirildi. Saldırının ardından çatışma çıkarken, bir teröristin etkisiz hale getirildiği, ikinci teröristin de süren çatışmanın ardından etkisiz hale getirildiği açıklandı. Bir teröristi ise arama çalışmaları devam ediyor.

2 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Teröristler, otoparkın girişinde önce bomba yüklü aracı patlattı, ardından çıkan kargaşada adliyenin içine girmeye çalıştı. O sırada polis ekipleri teröristleri fark etti ve çatışma çıktı. Uzun namlulu silahları bulunan teröristlerle çıkan çatışmada 2 terörist öldürüldü.

2. BOMBALI ARAÇ İMHA EDİLDİ

Adliye yakınında ele geçirilen 2. bombalı araç imha edildi.

VALİ AÇIKLAMA YAPTI

İzmir Valisi Erol Ayyıldız, saldırıyla ilgili açıklamada bulundu:

"Başımız sağolsun. Biraz önce şuan da bulunduğumuz adliye binası önünde bir araç geçerken polis memurlarımızı polis noktasında durdurmak istemesi sonucu bir çatışma çıktı. Aracın içinde olan teröristler bombalı aracı patlattılar.

1 POLİS, 1 MÜBAŞİR ŞEHİT, 5 YARALI

Bunun sonucunda da bir polis, bir mübaşirimiz şehit oldu. 5 yaralımız var, tedavi altındalar.

TERÖRİSTLERİN ÜZERİNDEN 8 EL BOMBASI, 2 KALAŞNİKOF ELE GEÇİRİLDİ

Ölü ele geçirilen teröristlerin üzerinden 2 adet kalaşnikof tüfek, 8 fişek, 8 tane el bombası ele geçirildi. Şuanda elde olan veriler, eylemi yapanın PKK olduğunu gösteriyor."

İZMİR EMNİYET MÜDÜRÜ OLAY YERİNE GELDİ

Güvenlik önlemleri nedeniyle adliye binasının tahliyesine izin verilmiyor. Saldırının ardından İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.

İzmir Adliyesi yakınında patlama VİDEO

BARO BAŞKANI KONUŞTU

Baro Başkanı: "İzmir'de bu tür bir eylemin olmasından üzüntü duyuyoruz. Patlamanın yaşandığı yerde sadece hakim ve savcıların giriş yaptığı kapı yok. Vatandaş ve avukatların kullandığı kapı da var. Öyle anlaşılıyor ki bombalı araç patlatıldıktan sonra, adliyenin içinde bir kargaşa yaratılmak istendi. Meslektaşlarımız güvenli bölgeye alındı.

Halihazırda güvenlik tedbirleri amacıyla adliye içinden kimse dışarıya bırakılmıyor. Dışarıda belki değişik tehlikeler olabilir. Vatandaşlar ve meslektaşlarımız baro birimimize sığındı, çünkü güvenlikli bölgeye kartlı geçiş var."

İzmir Adliyesi yakınında terör saldırısı

"TERÖRİST OLAY YERİNDE CANSIZ YATIYORDU"

DHA İzmir muhabiri Taylan Yıldırım'ın verdiği bilgilere göre adliye binasının hemen girişinde bomba yüklü bir araç patladı. Hakim ve savcıların otoparkının giriş bölümünde meydana gelen patlamada çok sayıda kişi yaralandı.

Can kaybı olup olmadığına yönelik hüzen bir bilgi yok. Bir teröristin olay yerinde cansız yattığı teröristin üzerinde ikinci bir bomba olması ihtimali üzerine çevredeki insanların uzaklaştırıldığı bildiriliyor.

İzmir Adliyesi yakınında terör saldırısı

İzmir Adliyesi yakınında terör saldırısı

İzmir Adliyesi yakınında terör saldırısı

İzmir Adliyesi yakınında terör saldırısı

İzmir Adliyesi yakınında terör saldırısı

İzmir Adliyesi yakınında terör saldırısı

 

 
 
Bu haber toplam 1188 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri