Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İzmir Barosu avukatı Murat Ergün'den kahraman Mehmetçik'e maymun benzetmesi!

22.02.2015 15:47
SK'nın sabaha karşı yapılan Şah Fırat Operasyonu ile Suriye'ye girerek Süleyman Şah türbesindeki kutsal emanetlerin yerini değiştirmesi ve askerleri de Türkiye'ye getirmesi bazı kesimleri rahatsız etti. İzmir Barosu Yönetim Kurulu üyeliği de yapan Avukat

Suriye'nin Halep kenti sınırları içerisindeki Karakozak köyünde bulunan Süleyman Şah Türbesi'ndeki askerlerin tahliyesi için askeri operasyon düzenlendi.  

TSK’ya bağlı tankların ve kara unsurlarının katıldığı operasyonlaSüleymah Şah Saygı Karakolu’nda görev yapan bordo bereli askerler Türkiye'ye getirildi.

750 askerin katılımıyla bu sabaha karşı gerçekleştirilen operasyon sonrası Süleyman Şah Saygı Karakolu lağvedilerek Suriye Eşmesi Köyü'ne Türk bayrağı dikildi.

İZMİR BAROSU'NUN AVUKATI'NDAN MEHMETÇİK'E SKANDAL BENZETME

Dünyanın gündemine de oturan gece yarısı operasyon Türkiye içindeki bazı unsurları ise rahatsız etti. 

İzmir Barosu Yönetim Kurulu Üyesi de olan Avukat Murat Ergün, mikroblog sitesi Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda Mehmetçik'i maymuna benzetti. Avukat Ergün mesajında, "TSK'nın Suriye'ye girdiği iddiasının araştırmak için TV'yi açtım. CNN'de maymun belgeseli var. Demek ki iddia doğru." ifadelerini kullandı.Sosyal medyada infiale neden olan bu hain tavır sonrası Ergün'e tepki yağarken bazı kullanıcılar, "CNN'de Ata'larını görünce heyecanlanmışsın belli.", "Oraya giren Türk askeri.. beğenmiyorsan defol git başka ülkede avukatlık yap.. Hadsiz.", "CNN senin dedeni yayınlamış arkadaş. Yanlış haber kanalına bakmışsın" sözleriyle avukat Murat Ergün'e büyük tepki gösterdi.

Konu ile ilgili olarak İzmir Barosu'nun nasıl bir tavır alacağı kamuoyunda merak uyandırdı. 

www.yeniakit.com.tr

Bu haber toplam 4468 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri