Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İzmir Belediyesi yolsuzluğu belgelendi

04.05.2011 12:12
İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik operasyonun ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nda görevli 4 Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı tarafından yürütülen İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik operasyonda teknik takibe alınan müdür ve şube müdürlerinin odasına kamera yerleştirildiği öğrenildi. Belediyeye işçi kılığında giden polisin, müdür ve şube müdürlerinin odalarındaki lamba ve elektrik düğmelerine gizli kamera yerleştirdiği ve uzun süre teknik takip yapıldığı iddia edildi.

KOCAOĞLU DESTEK VERDİ
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, büyükşehir belediyesi birimlerine yapılan operasyon sonrası gözaltına alınan kişilere destek olmak için Yeşilyurt semtinde bulunan Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'ne geldi. Gözaltında olan belediye personelini sağlık kontrolü sonrası karşılamak üzere Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'ne gelen Aziz Kocaoğlu, sağlık raporuna götürülen 34 kişinin polisler tarafından şubenin arka kapısından sokulması üzerine zanlıları göremedi.

Başkan Aziz Kocaoğlu, şube önünde yakınları gözaltında bulunan belediye personelinin alkışlarıyla karşılandı. Gözaltına alınan arkadaşlarına geçmiş olsun demek için geldiğini ifade eden Kocaoğlu, gözaltında bulunan belediye personelinin bir an önce çıkıp mesailerine başlamasını istediklerini söyledi. Kocaoğlu, gazatecilerin sorusu üzerine soruşturmayla ilgili olarak, "İfade veren arkadaşlardan bazılarının ifadelerini okudum. Soruşturmaya göre daha çok kültür sanat etkinliklerindeki ihalelerle ilgili birşey var. Çeşitli telefon dinlemeleri var. Bu arkadaşlar tanıdığımız, bildiğimiz, güvendiğimiz arkadaşlardır. Bunların yanlış birşey yapması, kendilerine veya yakınlarına kişisel menfaat sağlayacak işlerin içine girmesi mümkün değil. Biz vicdanen müsterihiz. Kendimize ve arkadaşlarımıza güveniyoruz. En kısa zamanda arkadaşlarımızın özgürlüklerine kavuşmasını istiyorum. Biz dürüstüz. Dürüst ve onurlu insanlar her zaman galip gelecektir." dedi.

SAYIŞTAY RAPORLARI
Gazetecilerin, Sayıştay raporları ve Çankaya'daki bir otopark ihalesi ile ilgili sorularını da yanıtlayan Kocaoğlu, "Sayıştay raporlarına göz ucuyla baktım. Sayıştay raporlarında kesinleşmiş birşey yok. Arkadaşlara verdim çalışıyorlar. Basın açıklaması yapacağız. Bunların henüz kesinleşmiş konular olmadığını arkadaşlarımız açıklayacak. Ben o konudaki haberleri okumadım. Herşey bitti de Büyükşehir Belediye Başkanı otopark ihalesine mi koldu? Hadi arkadaşlar tamam yeter artık" diye konuştu.

 

Bu haber toplam 2002 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri