Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

50 muvazzaf askere yakalama kararı!

07.07.2012 13:02
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nca ''askeri casusluk'' iddialarına yönelik başlatılan soruşturma kapsamında 50 muvazzaf askerler hakkında yakalama kararı çıkartıldı.

Soruşturma çerçevesinde 50 muvazzaf asker hakkında yakalama kararı çıkarılarak, şüphelilerin gözaltına alınması için 12 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Farklı illerde gözaltına alınarak İzmir Merkez Komutanlığı'na getirilen bazı şüphelilerin, buradaki işlemlerin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nca ''fuhuş yaptırılan kadınlar aracılığıyla yüksek rütbeli askeri personelin uygunsuz görüntülerini çektikleri ve bunlarla şantaj yaparak bazı askeri bilgileri elde ettikleri'' iddia edilen suç örgütüne yönelik başlatılan soruşturma kapsamında düzenlenen operasyonlarda, bugüne kadar 46'sı emekli ve muvazzaf asker, toplam 78 kişi tutuklanmıştı.

Tutuklular arasında, suç örgütünde ''eskort'' olarak görev aldığı iddia edilen 1 travesti ve 19 kadın ile Marmaris'te marina işletmeciliği yapan bir iş adamı da bulunuyor.

Bu haber toplam 1854 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri