Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İzmir Gündoğdu'da ilk Nevruz kutlaması

22.03.2015 18:10
İzmir'deki Nevruz kutlamaları, HDP'nin öncülüğünde binlerce kişinin katılımıyla ilk kez Alsancak semtindeki Gündoğdu Meydanı'nda yapıldı.

İzmir'deki Nevruz kutlamaları, HDP'nin öncülüğünde binlerce kişinin katılımıyla Alsancak semtindeki Gündoğdu Meydanı'nda yapıldı.

HDP İzmir İl yönetimi öncülüğündeki bu yılki kutlamalar, önceki yıllarda izin verilmeyen Gündoğdu Meydanı'nda yapıldı. Kutlamalara katılanlar, bugün saat 11.00'den itibaren alanı doldurmaya başladı.

KÜRTÇE-TÜRKÇE PANKART ASILDI

Alanda kurulan, konuşmaların yapılacağı platforma, sol tarafında Türkçe, sağ tarafında Kürtçe 'Öcalan'ın özgürlüğü tüm halkların örgürlüğüdür' yazan, ortasında ise Abdullah Öcalan'ın posteri bulunan büyük bir pankart asıldı.

İzmir Gündoğdu'da ilk Nevruz kutlaması VİDEO

YÜZLERİNİ POŞUYLA KAPATANLAR OLDU

Gündoğdu Meydanı'nı dolduran binlerce kişi, çalınan şarkı ve türküler eşliğinde eğlendi. Üzerlerinde HDP yelekleri bulunan partili görevliler, kutlamalarda bir olumsuzluk olmaması için çaba harcadı. Alanda HDP bayrak ve flamalarının ağırlığı dikkat çekerken, kalabalık arasında bazı kişiler yüzlerini poşuyla kapattı.

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ

İzmir Emniyet Müdürlüğü görevlileri de kutlamaların yapıldığı alanın çevresinde ve kentin farklı noktalarında yoğun güvenlik önlemi aldı. HDP İzmir İl Eş Başkanı Cavit Uğur, alanda yaklaşık 40 bin kişi bulunduğunu belirtti. Kutlamalar kapsamında konuşmalar yapıldı.

Bu haber toplam 4378 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri