Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İzmir savaş alanına döndü

02.06.2013 13:32
İzmir'de, Gezi Parkı olaylarını protesto etmek için toplanan eylemciler polisle çatıştı.

Akşam saatlerinde parti binası önünde toplanan çoğunluğu gençlerden oluşan protestocu eylemciler ile polis arasında yaşanan gerginlik daha sonra arttı.

Gruptan bir kişi elindeki Türk Bayrağı'nı AK Parti Konak İlçe Başkanlığı önünde konuşlanmış polislere verdi. Bayrağı elinde tutan bayan polis bir süre bayrağı elinde salladı. Ardından eylemciler İstiklal Marşı'nı okudu.

 

BAŞBAKAN'A AĞIR KÜFÜRLER

Eylemcilerin sık sık Başbakan aleyhine "sinkaflı küfürler" ederek 'Hükümet İstifa' sloganları atmaya başladı. Daha sonra gruptan polislere ve tomalara atılmaya başlanan taşlarla birlikte arbede çıktı ve alanda bulunan tomalardan gazlı su püskürtülmeye başlandı.

Bir anda savaş alanına dönen Basmane Meydanı'ndaki çatışmalar sürerken, alanda bulunan eylemciler, olay yerinden geçen vatandaşlar ve basın mensupları atılan biber gazından etkilendi.

LEVHALAR YERLERDE

Olaylar sürerken, Basmane Gari içine acil durumlarda müdahale edilmesi amacıyla ambulanslar girdi. Sabahın ilk ışıklarıyla İzmir sokaklarının durumu savaş meydanlarını aratmadı. Demir korkuluklar sökülürken, levhalar da parçalanarak sokak ortasına atıldı.

120 GÖZALTI

İzmir'de, Gezi Parkı olaylarını protesto etmek için toplanan eylemciler polisle çatıştı.120'den fazla kişi gözaltına alındı.

Akşam saatlerinde Basmane meydanında başlayan olaylarda çoğunluğu gençlerden oluşan protestocular ile polis arbede çıktı. Grup tazyikli su ile püskürtülmeye çalışıldı. Alsancak, Kordon, Çankaya ve Basmane meydanı bir anda savaş alanına döndü. Çatışmalar sürerken, eylemciler, olay yerinden geçen vatandaşlar ve basın mensupları atılan biber gazından etkilendi.

Sabah saatlerine kadar süren olaylarda edinilen bilgiye göre, 120'den fazla kişi gözaltına alındı.

Bu haber toplam 3622 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri