Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İzmir'de CHP'li eski vekil adayı AK Parti rozeti taktı

12.03.2013 12:15
2011 yılında CHP'den İzmir milletvekil aday adayı olan Ömür Şanlı AK Parti rozeti taktı..

 

AK Parti, yaklaşan yerel seçimler öncesi CHP'nin kalesi olarak gösterilen İzmir'de kritik isimlere rozet takmaya başladı. 2011 yılında CHP'den milletvekili aday adayı olan Ömür Şanlı'ya AK Parti rozeti takıldı. Ömür Şanlı'nın rozetini Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu taktı.

CHP'LİYDİ AK PARTİ'YE GEÇTİ

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İzmir'de Kordon'daki işletmecilerden oluşan Kordon İş Adamları Derneği Başkanı Ömür Şanlı'ya AK Parti rozeti taktı. 2011 genel seçimlerinde de CHP'den milletvekili aday adayı olan Şanlı, Bakan Müezzinoğlu'nun taktığı rozetle AK Partili oldu. Trakya kökenli Şanlı, aday adayı olacağının konuşulduğu günlerde, aktif siyasete girme kararını, Balkan-Rumeli Platformu ve Kordon esnafının baskısıyla aldığını söylemiş, İzmir'in prestij bölgesi Kordon'daki esnaf örgütlenmesindeki rolünün de TBMM çatısı altında önemli olduğuna işaret etmişti.

Hürriyet'ten Banu Şen'in haberine göre, Ömür Şanlı, "Aziz Başkanımızla omuz omuza partimizin, CHP'nin başarısı için ter dökeceğiz" demişti.

ROZETİ YENİ BAKAN TAKTI

Ancak daha sonra Kordon'daki işletmeler ve Başkan Kocaoğlu arasında gerilimli günler yaşanmıştı. Şanlı'nın Başkan Kocaoğlu ile arası tente, yol işgali gibi konular yüzünden açılmış, basına yansıyan tartışmalar olmuştu. Bu tartışmalar sonrası eşi de Büyükşehir Belediyesi'nde görev yapan Ömür Şanlı, aynı zamanda hemşehrisi olan ve dönemin Ege Koordinatörü Mehmet Müezzinoğlu'nun referansıyla il kongresi öncesi AK Parti'ye katılmıştı.

Önceki gün rozet takma töreninde konuşan Bakan Müezzinoğlu'nun, "Şanlı'nın İzmir siyasetinde ve yerel dinamiğinde güzel bir duruşu var. İzmir'in kazanımlarına katkısını bundan sonra AK Parti'de yapacak. Kentin gelişimine katkıda bulunacak" övgüsünde bulunması dikkat çekti.

İÇKİLİ MEKANLARIN TEMSİLCİSİ

Rozet takma töreni sonrası Hürriyet Ege'ye konuşan Şanlı, temsilcisi olduğu 120 işletmeyi her zaman siyasetin dışında tutmaya çalıştığının altını çizdi. CHP'li olduğu dönemde de, şimdi de Kordon esnafını çıkarları için kullanmadığını ifade etti. Şanlı, "O dönemde de esnafımla konuştum, görüşlerini aldım. Şimdi de öyle. Hiçbir zaman esnafımı kendi çıkarlarım, siyaset için kullanmam. Zaten 6 ay önce kongrede AK Parti'ye geçmiştim. Rozetin takılması gerekiyordu. Onu da Balkanlı Bakanımız olduğu için böyle uygun gördüler" dedi.

KIRMIZI ÇİZGİLERİME DOKUNULURSA AK PARTİ'Yİ BIRAKIRIM

Kordon'daki 120 içkili işletmenin temsilcisi olmasının, hatta kendisinin de böyle bir işletmeyi çalıştırmasının ne işletmeler ne de parti için rahatsızlık yaratmayacağını belirten Şanlı sözlerini şöyle sürdürdü; "AK Parti'nin İzmir'de en büyük sıkıntısı, İzmirliler'in böyle bir önyargısının olması. İstanbul'da hangi bar, kulüp içkili diye kapatıldı ki? AK Parti'nin insanların yaşam tarzına saygılı olduğunu 6 aydır yaşayarak gördüm. Herkese kucak açıyor. Şimdiye kadar şehir efsanesine dönen içki yasaklama gibi böyle bir şeyi ben görmedim. Benim de yaşam tarzım belli. Sosyal, demokrat bir yaşam tarzım var. Ona, benim kırmızı çizgilerime dokunulursa zaten ben de AK Parti'li olmam."

Bu haber toplam 3014 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri