Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İzmirlilerden Aziz Kocaoğlu'na Erdoğan tepkisi

13.05.2015 10:42
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçen hafta gittiği İzmir'de, Kocaoğlu ile çekilen fotoğrafı İzmirlileri kızdırdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçen hafta sonu gittiği İzmir’deki temaslarında bir ilke imza attı. Başbakanlığı döneminde defalarca gittiği İzmir’de Büyükşehir Belediyesi’ni hiç ziyaret etmeyen Erdoğan, Cumhurbaşkanı sıfatıyla ilk kez Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na gitti ve Başkan Aziz Kocaoğlu’nu makamında ziyaret etti.

İZMİRLİLERDEN KOCAOĞLU'NA TEPKİ

Erdoğan, yaklaşık 20 dakika süren ziyaret sonunda Kocaoğlu’na plaket sunarken Başkan da kendisine Saat Kulesi’nin gümüş bir biblosunu armağan etti. Stattaki sunum, makamdaki buluşma ve beraber çektirdiği fotoğraf nedeniyle CHP’liler, Kocaoğlu’na, sosyal medyada yoğun tepki gösterdi.

CHP'LİLER KENDİLERİ ADINA TEŞEKKÜR EDİLMESİNİ İSTEMEDİ

Kocaoğlu’nun, Atatürk Stadı’ndaki, “Sayın Cumhurbaşkanım hoş geldiniz, şeref verdiniz. Kentimize yaptığınız bu ilk ziyarette şahsım ve dört milyon İzmirli adına, onur verdiniz diyorum. Şahsınızı ve Hanımefendi'yi saygıyla selamlıyor, teşekkür ediyorum”ifadelerine tepki gösteren CHP’liler, sosyal medyadan kendileri adına teşekkür edilmemesi gerektiğini vurguladı.

CHP İZMİR İL BAŞKAN YARDIMCISI '4 MİLYONUN İÇİNDE BEN YOKUM' DEDİ

CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir Facebook sayfasında, “Kendisine 4 milyon İzmirli adına hoş geldiniz denmiş olabilir bürokratik nezaketten... O dört milyonun içinde ben yokum” diye yazdı. Özdemir’in yazısını CHP eski PM üyesi Levent Eyipişiren ve İl Yöneticisi Kemal Kaygül gibi isimler de beğendi.

YOKUZ DEDİLER

Seferihisar Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Mehmet Şenel sosyal medyadan, “Kocaoğlu RTE’ye 4 milyon İzmirli adına hoş geldiniz demiş, o 4 milyonun arasında Şenel Ailesi yok bilin istedim...” yazdı. Şenel’in Facebook hesabından kullandığı ifadelerin altına Konak Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Zeynep Cücen Tulgar da “Ben ve ailem de yok” yorumunda bulundu.

Bu haber toplam 2718 defa okunmuştur
var olamk yada olmamak
ardahanlı
evet siz o 4 milyonun içinde olmayabilirsiniz ama RTE 70 milyonun gönlünde ve siz orda da yoksunuz bunuda siz bilesiniz diye ben yazdım...
13 Mayıs 2015 Çarşamba 11:14
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri