Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Julian Assange'dan son tehdit

31.12.2010 09:22
Wikileaks’in patronu Assange, tüm ülkelerde Amerikalı diplomatlara ajanlık yapanların isimlerini açıklayacağını söyledi.
Wikileaks’in kurucusu Julian Assange, çeşitli ülkelerde resmi görevlerde bulundukları sırada ABD hesabına casusluk yapan kişilerin isimlerini açıklayacağını söyledi. El Cezire’de “Bile Hudut” (Sınırsız) programına katılan Assange, kendi ülkelerinde resmi görevlerde bulunan bazı kişilerin, ülkeleri hakkında ABD’ye bilgi vererek casusluk yapmalarını “hainlik” olarak nitelendirdi. Assange, casusların tüm dünyada bulunduğunu belirterek, bu kişilerin günlük olarak ülkeleri hakkında ABD’ye bilgi aktardıklarını öne sürdü. Assange, Arap ülkelerinde önemli görevlerde bulunan birçok kişinin ABD büyükelçiliği veya konsolosluğuyla bağlantıya geçerek, ülkeleri hakkında bilgi verdiklerini iddia ederek, “Bu kişiler ABD’ye bilgi vererek ülkelerine ihanet etti” dedi. Ortadoğu ülkelerindeki para akışı, askeri yapılanma ile Körfez bölgesindeki terörle

mücadele ve petrol yataklarıyla ilgili ellerinde belgeler olduğunu ve zamanı geldiğinde bunları açıklayabileceklerini belirten Assange, “Wikileaks belgelerinde bahsi geçen casusların, öldürülmeyeceğinden emin oldukları zaman adlarını açıklayacaklarını” sözlerine ekledi. İsraille bağlantılarının sorulması üzerine de Assange, Wikileaks’in israil istihbarat örgütü MOSSAD ile doğrudan veya dolaylı olarak hiçbir ilişkisinin olmadığını kaydetti. MOSSAD dahil birçok ülkenin istihbarat servisinin kendilerini izlediğini anlatan Assange, İsrail’le ilgili ellerinde çok fazla belge olduğunu, bu belgelerin şu ana kadar sadece yüzde bir veya ikisini açıkladıklarını, zamanı geldiğinde tüm belgeleri yayımlayacaklarını söyledi.


 

Bu haber toplam 1720 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri