Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kabe'deki vinç kazasından önce Obama'nın ilginç paylaşımı

19.09.2015 13:02
Kabe'de Mescid-i Haram'da yaşanan vinç kazasıyla ilgili ilginç komplo teorileri tartışılırken, en dikkat çeken teori ABD Başkanı Barack Obama'nın o gün paylaştığı fotoğraf üzerinden ortaya atılan iddia oldu.

11 Eylül günü Suudi Arabistan’ın önde gelen şirketlerinden Bin Ladin Grubutarafından yürütülen Kabe’yi Genişletme Projesi çalışmaları nedeniyle Harem-i Şerif’in dışında bulunan dünyanın en büyük kule vinçlerinden biri hacı adaylarının üzerine devrilmişti. Tarihin en büyük facialarından biri olarak kayda geçen olayda sekizi Türk 111 kişi hayatını kaybetmişti.

Yaşanan bu acı olayla ilgili sosyal medyada değişik iddialar ortaya atılırken en dikkat çekicisi de ABD Başkanı Barack Obama ile ilgili iddiaydı.

11 Eylül 2001'de New York'ta bulunan İkiz Kuleler 2 uçakla düzenlenen saldırı sonrasında yıkılmış, 3 bin kişi hayatını kaybetmişti. 11 Eylül saldırısı olarak tarihe geçen bu olayla ilgili sosyal medya hesabından bir mesaj paylaşan Obama'nın paylaştığı fotoğraf, ilginç bir komplo teorisini gündeme getirdi.KABE'DE VİNCİN DÜŞMESİNDEN BİRKAÇ SAAT ÖNCE...

Obama'nın 11 Eylül günü Türkiye saatine göre öğle saatlerinde yani Kabe'de vincin düşmesinden birkaç saat önce paylaştığı fotoğrafta yer alan ikiz kuleler için yapılmış anma bölgesi ve arkada bulunan vinç, komplo teorilerine malzeme oldu.

İŞTE OBAMA'NIN O PAYLAŞIMI:


ARKA PLANDAKİ VİNÇ DETAYI

11 Eylül terör saldırısının üzerinden tam 14 yıl geçti. 11 Eylül 2001'de New York'taki İkiz Kuleler'e 2 uçakla düzenlenen terör saldırısı sonucu yaklaşık 3 bin kişi hayatını kaybetti.

EN ÇOK MÜSLÜMANLAR ZARAR GÖRDÜ

11 Eylül'ün müsebbibi müslümanlar olarak kamuoyuna lanse edilmişti. Karanlık güçler ellerinde tuttukları medya ordusuyla günlerce, haftalarca ve aylarca müslümanları karalama, bu olayın arkasında müslümanların olduğu iftirasını yaydılar.

Müslüman olup da giyim ve kuşamıyla batılılara benzeyen bir çok müslümanı da "uyuyan terörist" olarak gösterdiler. Bunun yanı sıra Avrupa’da zaten var olan müslümanlara yönelik önyargılar 11 Eylül’ün ardından hızla yükselerek hedef haline getirildi.

ABD bu saldırıyı bahane ederek daha önceden de hazırlıkları yapılmış olan Afganistan’a yönelik saldırıyı başlattı. Afganistan’da binlerce savunmasız sivil halk hayatını kaybetti.

11 Eylül bahane edilerek bilhassa İslam âleminde de müslümanlara yönelik zulümler arttırıldı.

Bunun yanı sıra Avrupa’da da müslümanlara yönelik baskılar gittikce arttı. 11 Eylül saldırısı sonrası Hollanda’da müslümanlara yönelik 60’ın üzerinde saldırı olduğu, Belçika’da da müslümanlara yönelik sözlü tacizlerde ciddi artış görüldüğü kaydedildi.

Bu haber toplam 2930 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri