Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kaçan katili kayınpederi yakalattı

12 Şubat 2009 / 12:27
Almanya'nın Paderborn'da tecavüz edildikten sonra boğularak öldürülen 8 yaşındaki Kardelen Kıraç'ın katili Ali Kur, Didim'de yakalandı
Kardelen'in katil zanlısı Ali Kur'un, olayın ortaya çıkacağını anlayıp Almanya'yı terkettikten sonra anne ve babasının yaşadığı Aydın'da olduğu saptandı. Almanya'da yaşayan ve minik Kardelen'in ailesine katil zanlısı damadını bulup adalete teslim edeceğini söyleyerek Türkiye'ye gelen Kadir Ayaz onun izini buldu. Kayınpederi ile buluşmak için geldiği Didim'de ele geçen Ali Kur, saat 23.00'te girdiği Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde saatlerce ifade verdi. Ali Kur'un gece boyunca süren ve Aydın Emniyet Müdürlüğü'nden gelen 6 kişilik özel ekiple yapılan sorgusuna İlçe Emniyet Müdürü Sunay Öztürk de katıldı. Zanlı Ali K'nin çıkarıldığı mahkemece tutuklandığı bildirildi. Zanlının Alman makamları ile yapılacak görüşmelerin ardından Türkiye'de yargılanıp yargılanmayacağına karar verileceği belirtildi.

20 KİŞİLİK TİM KURMUŞ

Ali Kur'un kayınpederi 4 çocuk babası Kadir Ayaz, böyle bir olaya karışmasını kabullenemediği damadını 20 kişi ile birlikte dedektif gibi iz sürüp polise sığınarak teslim olmak durumunda bıraktığını anlattı.
Bu haber toplam 4940 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri